6 czerwca uczniowie klasy 2 i 3 wybrali się na wycieczkę do Kadzidła na warsztaty etnograficzne pt."Ginące Zawody".
Formuła wydarzenia opiera się na zajęciach warsztatowych, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się z różnymi technikami: np. wycinaniem, wyplataniem z wikliny czy korzenia, skręcaniem kwiatów z bibuły, toczeniem naczyń na kole garncarskim, szyciem, szydełkowaniem, rzeźbieniem i innymi. Instruktorami są kurpiowscy twórcy z rejonu Puszczy Białej i Zielonej, przedstawiciele różnych dziedzin kurpiowskiego rękodzieła.
Na Kurpiach ciągle żywa jest szczególnie wytwórczość związana z plastyką obrzędową (bukiety do świętego kąta, palmy wielkanocne, ozdoby choinkowe), ale też wycinankarstwo, koronkarstwo i rzeźba, a w ostatnich latach obserwuje się coraz większy popyt na ludowe stroje. Bardzo silny jest ruch folklorystyczny, licznie działają tu zespoły regionalne oraz koła gospodyń wiejskich, są specjaliści od gadki kurpiowskiej - w tych dziedzinach Kurpie stanowią prawdziwe zagłębie.
Jak można przeczytać na stronie internetowej projektu „Ginące zawody” - "Region kurpiowski uznany jest za jeden z najbogatszych i najbardziej interesujących pod względem etnograficznym regionów w kraju". Kurpie są też regionem bardzo wyrazistym, z silnie zachowaną i na różne sposoby manifestowaną kulturą lokalną, poprzez np. kontynuowanie tradycyjnych zajęć rękodzielniczych, strój, przywiązanie do kurpiowskiej kuchni i regionalnych dań, kurpiowską obrzędowość i silne poczucie tożsamości. Lokalne społeczności zaczęły doceniać swoje korzenie. Można powiedzieć, że w skali kraju kultura kurpiowska (obok łowickiej i podhalańskiej) ma się całkiem nieźle.
Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w wybranej dziedzinie. Była to doskonała okazja do poznania tajników dawnych zawodów, ale przede wszystkim wspaniała, niezapomniana zabawa.