• "Czas Żołnierzy Wyklętych"

          •  

            Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach odbyła się uroczystość ku czci ludzi niezłomnych, ludzi honoru, którym los wyznaczył czas próby w momencie tragicznych zawirowań historii. Wezwał ich na służbę trudną, wymagającą poświęcenia tego , co najważniejsze – życia. Zdali egzamin z patriotyzmu i wierności zasadom, w które wierzyli. Dlatego nie wolno nam zapomnieć żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych i wielu innych organizacji – ludzi uczciwych, mających odwagę mówić prawdę.

            Podczas uroczystego apelu ku czci Żołnierzy Niezłomnych,odbyło się podsumowanie konkursu historycznego pt. "Czas Żołnierzy Wyklętych ". Finalistom zostały wręczone nagrody przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach Panią Marzenę Borkowską oraz Dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Pana Janusza Kotowskiego.

            Wyniki konkursu :

            • 3 miejsce - Angelika Wołosz
            • Wyróżnienie - Sandra Sypniewska

            Gratulujemy uczestnikom oraz opiekunom zaangażowania w poznawaniu historii Żołnierzy Wyklętych – ostatnich obrońców wolnej Polski.

          • Pierwszy Dzień Wiosny!

          • Wiosna to czas , kiedy
            wszystko budzi się do życia,
            świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

            21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

            Uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.  

            Po trzech lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny.

            Uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach grupowych m.in. kalambury ,

            zagadki,sportowa wersja gry " kółko i krzyżyk" ,skoki w worku oraz tor przeszkód spowodowały, że nasze szkolne boisko stało się zawodowym stadionem! Wszyscy  pokonywali własne obawy “czy dam radę?” i z dużym zaangażowaniem wykonywali stawiane przed nimi zadania.

            Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody!

            Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny. Tradycja związana z topieniem szmacianej lub słomianej kukły jest praktykowana w wielu szkołach, a wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Polski. Postać Marzanny symbolizowała boginię zimy oraz śmierci, której pozbywano się na rzecz cieplejszej pory roku.

            Po zakończeniu zmagań sportowych, wszyscy uczestnicy ucztowali ten dzień smacznymi kiełbaskami prosto z grilla.

            W tym dniu wszyscy uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale  z uśmiechem na twarzy.

            Wielkie podziękowania kierujemy w stronę  Samorządu Uczniowskiego za zorganizowanie tak wspaniałego dnia.

            Dziękujemy !

          • Uczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przystani, uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza.

            Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze.

            Szczegółowy zakres szkolenia :

            • Podstawowe wiadomości z zakresu pierwszej pomocy : definicja i zakres pierwszej pomocy, obowiązek udzielenia pierwszej pomocy, podstawowa wiedza z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, stan nagłego zagrożenia życia lub zdrowia
            • Postępowanie w miejscu zdarzenia: zapewnienie bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia: świadka, ratownika, poszkodowanych oraz pozostałych osób, wzywanie profesjonalnej pomocy – numery alarmowe, treść komunikatu wzywającego pomoc,
            • Pomoc osobie w przypadku utraty przytomności: łańcuch przeżycia, nagłe zatrzymanie krążenia, ocena bezpieczeństwa miejsca zdarzenie, ocena przytomności i stanu poszkodowanego, przyczyny i objawy utraty przytomności, udrażnianie głównych dróg oddechowych, ocena oddechu, pozycja bezpieczna, ochrona termiczna i kontrolowanie stanu poszkodowanego, pierwsza pomoc w przypadku omdlenia
            • Resuscytacja oddechowo-krążeniowa: definicja resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przyczyny i objawy nagłego zatrzymania krążenia, zabiegi resuscytacyjne u dorosłych, dzieci i niemowląt, obsługa automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED)
            • Pierwsza pomoc w przypadkach: zadławienia u dzieci i dorosłych, zawału serca, udaru mózgu, napadu padaczkowego

            Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.Pod czujnym okiem pana strażaka, uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

          • Dzień matematyki

          • Matematyka jest delikatnym kwiatem,który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.(Jean Fabre)

            Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Z tej okazji w szkole został przeprowadzony konkurs dla wszystkich klas szkoły podstawowej.

            Uczniowie klas II-III  i IV -VIII między innymi prezentowali osiągnięcia wybitnych matematyków, rozwiązywali wylosowane zagadki jak również przygotowali i zaprezentowali nam matematyczne okrzyki. Każda z klas przygotowała z tej okazji  matematyczne plakaty.

            Chcemy więc, czy nie chcemy, czy nam się to podoba, czy nie, matematykę spotykamy wszędzie. Uczniowie mieli się zatem przekonać, że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

            Z niecierpliwością oczekujemy wyników konkursu !

          • Spotkanie z policjantem

          • Dziś (10.03) naszą szkołę i oddział przedszkolny odwiedzili policjanci asp. szt T. Buturla i asp. P.Pierzchała którzy przeprowadzili pogadanki z naszymi wychowankami.

            Tematem rozmowy w przedszkolu było " Bezpieczne przejście dla pieszych". Maluchy poznały zasady, jakich należy przestrzegać na drogach. A także rozmawialiśmy o ograniczonym zaufaniu wobec obcych i do kogo mogą się zwrócić w razie takiej potrzeby.Funkcjonariusze podczas spotkań opowiadali również o swojej pracy i odpowiadali na zadawane pytania. .

            Natomiast, klasy szkoły podstawowej omawiały ogólne zasady bezpieczeństwa, właściwego zachowania w szkole. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procedurą "Niebieska Karta" dla osób stosujących przemoc w rodzinie.Celem przeprowadzonych zajęć jest zmniejszenie skali zjawiska przemocy w rodzinie, a także zwiększenie skuteczności ochrony ofiar przemocy w rodzinie i zwiększenie dostępności pomocy.

            Kolejnym tematem jaki został poruszony to odpowiedzialność karna dla nieletnich wobec przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy.Uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji prawnych czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji za zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjanci  uświadamili uczniom o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z przemocą rówieśniczą.Omówione zostały konsekwencje zachowań agresywnych w stosunku do swoich rówieśników, a także cyberprzemocą . Poruszono również zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia prywatnego i społecznego, wspomniano także o rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych. Akcja ma na celu wymianę doświadczeń z wybranych dziedzin dotyczących bezpieczeństwa oraz  podniesienie świadomości prawnej nieletnich uczniów.

            Uczniowie dowiedzieli się również  jak w kontaktach z dziećmi  z Ukrainy, którzy na co dzień przebywają w Polsce mogą ich wspierać  oraz wzmacniać poczucie bezpieczeństwa. 

            Dzieci z chęcią wysłuchały przygotowanych tematów przez naszych gości a my składamy  serdeczne podziękowania policjantom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. 

            Dziękujemy!

             

             

             

          • Dzień Kobiet w klasie IV-V

          • Z okazji Dnia Kobiet w szkole można zachowywać się standardowo, tj. rozdać uczennicom kwiaty i powrócić do codziennych zajęć. Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie czegoś ciekawego, np Panowie z klasy IV i V wraz z wychowawcą zaplanowali na ten dzień niespodzianki. Zadbali również o to, by tego dnia nie zabrakło różnych samkołyków, smacznej pizzy i drobnych upominków.

          • 8 Marca w przedszkolu

          • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana.

            8 marca wyjątkowo radośnie  spędziły także dzieci z oddziału przedszkolnego. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy  z grupy składali życzenia dziewczynkom i swoim Paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

            Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

          • Dzień Kobiet

          • „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

            8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.

            Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od uroczystego apelu na którym Pan Dyrektor w imieniu swoim i  Panów pracujących w naszej placówce złożył wszystkim Paniom najlepsze życzenia. Każda Pani pracująca w Naszej szkole została zaproszona na słodki poczęstunek i obdarowana pięknym kwiatkiem .

             

            Korzystając z okazji, że byliśmy wszyscy razem Pan Dyrektor wręczył Naszym uczniom nagrody i dyplomy za osiągnięcia i  wyróżnienia w konkursach :

            „MISTRZ SZYBKIEGO CZYTANIA”

            „MISTRZ ROZUMIENIA CZYTANEGO TEKSTU”

            „KURPIE ZIELONE W LITERATURZE „

            „XV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

            Dziekujemy wszystkim uczestnikom konkursów, serdeczne gratulacje dla  laureatów !!!

             

             

             

             

          • Kącik ogrodniczy przedszkolaków

          • Kącik przyrody w przedszkolu to miejsce do obserwacji i eksperymentalnego poznawania przyrody i świata.

            Kącik przyrody może być zarówno pomysłem na zainteresowanie dzieci otaczającym światem, roślinami, zwierzętami, jak i doskonałym elementem wystroju sali. Dzieci z grupy „Jeżyki” postanowiły stworzyć takie miejsce w swojej sali.

            Do przygotowanych pojemników dzieci posadziły cebulkę oraz posiały nasiona sałaty, rukoli, fasolki szparagowej i rzodkiewki.

            Przedszkolaki wiedzą, że rośliny potrzebują wody do wzrostu, więc każdego dnia dbają o hodowlę i pamiętają o podlewaniu roślin. Codziennie obserwują różnicę w kiełkowaniu i wzroście. Cieszą się każdą dostrzeżoną zmianą.

            Nie mogą się doczekać, kiedy ich warzywka urosną.

          • Pomoc dla Ukrainy !

          • W związku z bardzo trudną sytuacją na Ukrainie, przyłączamy się do zbiórki zorganizowanej przez Gminę  Olszewo - Borki. Zbiórka będzie prowadzona w naszej placówce od wtorku 01.03.2022r. do piątku 04.03.2022r. a następnie przekażemy artykuły do punktów zbiórki na terenie naszej Gminy. 

            Dziękujemy za każdą chęć pomocy !

             

             

          • Tłusty czwartek

          • Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszej szkole.

            W tłusty czwartek w szkole zrobiło się bardzo, bardzo słodko i pączkowo. Chyba każdy miał okazję poczęstować się tym przysmakiem. Niektórzy na jednym nie poprzestali. (To z pewnością w wyniku wiary w przesąd, według którego pączek zjedzony w tłusty czwartek przynosi szczęście)


            Były zatem pączki w klasach i w stołówce. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego sprzedawali je również na korytarzu szkolnym. Nie poprzestali zresztą na pączkach., oferowali również faworki.
            Tego dnia dla klas IV-VIII odbył się konkurs wiedzy o pączkach i tłustym czwartku dla zwycięzców przygotowane były nagrody.


            W przedszkolu tego dnia dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, taneczne oraz zajęcia plastyczne. Przedszkolaki zrobiły z papieru fantastyczne pączki.  Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków i gdy nadeszła pora z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem. 

          • Zajęcia sensoryczne w przedszkolu

          • Zajęcia sensoryczne to w dużym skrócie edukacyjna zabawa, która pozwala dziecku na poznawanie świata za pomocą zmysłów dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku. Głównym celem zabaw sensorycznych jest optymalne wsparcie rozwoju mózgu oraz umiejętności posługiwania się zmysłami.

            Podczas zajęć nasze maluchy poznawały podstawowe figury geometryczne a starszaki utrwalały poznane już wcześniej im kształty.

            Cała grupa wykonywała ćwiczenia oddechowe, dzieci za pomocą słomki i własnego oddechu przenosiły makaron o różnej strukturze na kartonowe figury.

            Przedszkolaki po wyczerpujących ćwiczeniach oddechowych, przyklejały makaron na kartoniki i pomalowały go w swoich ulubionych kolorach.

          • Wyjazd na lodowisko

          • W dniu 18 lutego 2022 roku odbył się wyjazd na lodowisko do Przasnysza. Brało w nim udział 5 uczniów z klas IV – V oraz  wychowawca i rodzic

            Celem wyjazdu było:

            -wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej;

            -propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego;

            -nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach ;

            -rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań;

            -pokonywanie własnych słabości i lęków; rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu;

            -hartowanie i uodpornienie organizmu.

             

            Cele wyjazdu zostały zrealizowane. Dzieci,  wychowawca oraz rodzic aktywnie,  i co najważniejsze- bezpiecznie spędzili  godzinny pobyt na lodowisku. Wszyscy bawili się doskonale.

            Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.

             

          • Wyśmiewaniu się z innych mówimy "NIE"!


          • Wyśmiewanie się z innych to zachowanie typowe dla wielu dzieci, które często zachowują się tak nie myśląc nawet konsekwencjach swoich działań. Nauka szacunku zaczyna się w domu, a empatia stanowi kluczową część edukacji młodej osoby.

            Uczniowie klasy 2 i 3 przygotowali krótkie przedstawienie na podstawie bajki " Kolacja słonia i myszy". Jest to opowieść o Teo i Ticie, słoniu i myszy którzy byli dobrymi przyjaciółmi. Przyjaźń trwała do momentu, kiedy zwierzęty nie zaczęły z siebie nieprzyjemnie żartować. Od tego czasu słonie i myszy przestały  cieszyć się piękną przyjaźnią i nadal mają do siebie żal z powodu tych niemiłych żartów.

            ABY CIESZYĆ SIĘ PIĘKNĄ PRZYJAŹNIĄ , MÓWIMY "NIE" WYŚMIEWANIU SIĘ Z INNYCH.

            Bardzo dziękujemy klasie  2 i 3 za inscenizację bajki oraz przypomnienie zasad odpowiedniego zachowania.

          • Walentynki

          • Jak co roku o tej porze, dzieci z Przedszkola kultywowały tradycje walentynkowe.

            W pogodnej atmosferze i radosnym nastroju obchodziły ten dzień bardzo przyjemnie. Na początku zostały zaznajomieni ze zwyczajami walentynkowymi, ich historią i tradycją. Poznały również patrona tegoż święta, Świętego Walentego. Prowadzono z dziećmi także pogadanki związane z tym wyjątkowym dniem.

            Przedszkolak rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kochanym rodzicom. Poznały słowo kocham w różnych językach, prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa. Wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych. 

            Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia.

          • Zapisy do przedszkola

          • Od dnia 1 marca 2022r. prowadzona będzie rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych których organem prowadzącym jest gmina Olszewo Borki na rok szkolny 2022/2023. Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt 1 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia- Prawo Oświatowe (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 910 z późn. zm.

            1. Postępowanie rekrutacyjne prowadzi się na kolejny rok szkolny dla dzieci w wieku 3 - 6 lat, zamieszkałych w Gminie Olszewo-Borki.
            2. Rodzice dzieci kontynuujących zajęcia przedszkolne składają deklarację o kontynuacji w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, bez konieczności udziału w rekrutacji.
            3. Druki wniosków rekrutacyjnych dostępne są na stronie internetowej www.olszewo-borki.pl lub w siedzibie placówki oświatowej.
            4. Nabór prowadzi się zgodnie z zarządzeniem nr 9/2022 Wójta Gminy Olszewo- Borki. Harmonogram czynności:
              • od 1 do 14 marca 2022r. przyjmowanie wniosków,
              • 18 marca 2022r. opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
              • od 21 do 28 marca 2022r.złożenie potwierdzenia woli zapisu kandydata,
              • 31 marca 2022r opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych
              • od 1 kwietnia 2022r. procedura odwoławcza.
            5. Rodzice kandydatów składają do właściwego sekretariatu wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami potwierdzającymi spełnianie kryteriów przez kandydata określonymi w Uchwale Rady Gminy.
            6. Postępowanie rekrutacyjne prowadzić będzie Komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora placówki oświatowej.
            7. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może zwrócić się do właściwej instytucji o potwierdzenie złożonych informacji we wniosku.
            8. Rodzicom (prawnym opiekunom) przysługuje prawo odwołania od rozstrzygnięcia komisji, w terminie 7 dni do dyrektora placówki.
            9. Dyrektor rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni od dnia otrzymania.
            10. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające, które powinno zakończyć się do końca sierpnia 2022 r.
          • Aktywne ferie w przedszkolu

          • Ferie zimowe to czas, w którym do przedszkola uczęszczało mniej dzieci. A szkoda, bo w tych dniach tak samo jak w ciągu roku odbywało się wiele ciekawych zajęć i zabaw. Na ten czas zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć integracyjnych, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania ferii. Głównym celem tych wszystkich zajęć była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom innych wrażeń, nikt się nie nudził. Nie zabrakło zajęć umysłowych, twórczych, plastycznych, sportowych, badawczych oraz spacerów.

             

            Dzieci brały udział w zajęciach sensorycznych z użyciem masy solnej, zabawach ze śniegiem na placu przedszkolnym oraz zabawy na spacerze w pobliskim lasku , oglądały bajkę, Kolejne dni dały dzieciom możliwość wykazania się swoimi zdolnościami kulinarnymi i przygotowały samodzielnie śniadanie  oraz przepyszny koktajl owocowy

             

            Szkoda, że czas ferii tak szybko minął, ale cieszymy się i mamy nadzieję, że aktywny wypoczynek bardzo dobrze wpłynął na naszych milusińskich. Jesteśmy pewni, że dzieci po feriach w pełni sił ze swoimi koleżankami i kolegami ponownie będą z chęcią zdobywać wiedzę i umiejętności w naszym małym przedszkolu.

          • Bal Karnawałowy

          • Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu  28.01.2022r. w przedszkolu,  gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

            Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej  można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki,policjantów, Spider-Mana...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

            Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc  wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo , wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia .

            Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania 

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i słodkiego poczęstunku .

            Kolejny Bal już za rok!

             

             


             

          • Dzień Babci i Dziadka

          • W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

            Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

            Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 21.01.2022 odbyło się uroczyste spotkanie. 

            Dyrektor powitał ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości.

            Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy.

            Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.

            Atmosfera była uroczysta i pełna radości. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień  uśmiechów i wzruszeń.

          • Wycieczka na lodowisko

          •  

             

            Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w wycieczce na lodowisko do Ostrołęki. Dla niektórych była to pierwsza w życiu przygoda z łyżwami.

            Jednak zdecydowana większość grupy świetnie radziła sobie na lodzie. Ponad godzinne szaleństwo na lodowej tafli dało się wszystkim we znaki. Zmęczeni i lekko posiniaczeni, ale uśmiechnięci, uczniowie wrócili do szkoły.

            Organizator: Przemysław Olesiński

            Opiekunowie: Agnieszka Budziszewska, Mariola Jakacka