• Ferie na sportowo !

•  Ferie zimowe - czas wolny dla dzieci i młodzieży jest super okazją do aktywnej działalności ruchowej.  Aby ograniczyć „nudny” czas wypoczynku podczas ferii zimowych w domu, najczęściej przed telewizorem lub komputerem nasi uczniowie wzieli udział w Otwartym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Olszewo-Borki!

W Turnieju wzieło udział 7 drużyn. Drużyny biorące udział w Turnieju wykazały się dużym zaangażowaniem co przyczyniło się do tego, że  uczniowie Szkoły Podstawowej w Przystani staneli na podium zajmując 3 miejsce! A żeby tego było mało uczeń klasy 8 Julian Bączek został Królem Strzelców Turnieju!

Serdecznie  gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy:

Urząd Gminy Olszewo-Borki

Aneta Larent-Wójt Gminy Olszewo Borki

Gminny Ośrodek Kultury Olszewo-Borki

Zakład Gospodarki Komunalnej Olszewo-Borki

• " Ciekawe zawody naszych rodziców "- projekt

• Dzieci są niezwykle ciekawe świata i interesują się pracą zawodową swoich najbliższych. Od najmłodszych lat poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. W naszym przedszkolu realizujemy projekt " Ciekawe zawody naszych rodziców " Głównym założeniem tego projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat wybranych zawodów i polega na organizowaniu w przedszkolu spotkań z rodzicami, którzy zaprezentują swój zawód.

Celem tych spotkań jest rozwijanie u dzieci zainteresowań pracą oraz ukazanie dzieciom przydatności wykonywania różnych zawodów.

W tym tygodniu gościliśmy Pana Mateusza, tatę Olusia, który opowiedział o swoim zawodzie. Dzieci poznały zawód cieśla, dekarz. Pan Mateusz przy ogromnym zaangażowaniu dzieci wykonał karmnik dla ptaków, który już służy głodnym, zziębniętym ptaszkom. Dziękujemy bardzo.

• Rodzice czytają dzieciom

• Czytanie bajek jest dla przedszkolaków wrotami do rozwijania wyobraźni, poznawania wartości. Super jest gdy Rodzice czytają dzieciom bajki nie tylko w domu, gdy mogą i chcą poświęcić swój czas na czytanie opowiadań kolegom i koleżankom swojego dziecka w przedszkolu... w minioną środę tata Olusia, pan Mateusz wprowadził w świat opowiadań Świnki Peppy i Kici Koci.

Dziękujemy bardzo i zapraszamy kolejnych Rodziców do włączania się w projekt czytania przedszkolakom.

• Laboratoria Przyszłości

• Dziś na zajęciach świetlicowych z uczniami zaczęliśmy cykl Laboratoria przyszłości z drukiem 3D. Podziwialiśmy wcześniejsze wydruki. Robiliśmy przegląd drukarki. Sprawdzaliśmy czy elementy działają prawidłowo. Uczniowie demontowali i montowali filament oraz platformy na stoliku roboczym. Młodsi uczestnicy świetlicy podziwiali jak wygląda, jaką ma strukturę wydrukowany element. Na następnych zajęciach będziemy projektowali wydruki.

• Zajęcia z religii w przedszkolu

• Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, pełen radości i wzruszeń. Poprzez realizację tematyki związanej ze świętami dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.

W minioną środę w naszym przedszkolu rozbrzmiewały najpiękniejsze, polskie kolędy. Pod kierunkiem pani Zosi od religii dzieci odgrywały rolę Świętej rodziny, pasterzy i Trzech Kroli oraz śpiewały najbardziej znane kolędy. Pani Zosia przygotowała dla dzieci niespodziankę – przyniosła stroje i inne rekwizyty żeby upiększyć wspólne kolędowanie.

Wspólne kolędowanie buduje więź, uczucie bliskości, jest też przejawem poszanowania naszych polskich tradycji.

• Jasełka

•  W piątek przed przerwą świąteczną, tradycyjnie uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka. Młodzi aktorzy, w pięknych strojach przybliżyli nam historię narodzenia Dzieciątka Jezus. Poszczególne sceny przeplatane były wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek. Uczniowie wprowadzili nas w świąteczny klimat, przekazując dużo pozytywnych wrażeń i emocji.

Po Jasełkach odbył się koncert kolęd, uczniowie zaprezentowali wybraną kolędę lub pastorałkę.

Dyrektor szkoły Jerzy Kruk podziękował młodym aktorom i wszystkim uczniom za występy. Dyrektor życzył wszystkim zgromadzonym zdrowych pogodnych w spokoju spędzonych świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego całego Nowego Roku 2024 !