• Poczta Walentynkowa

•  14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dnu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już 6 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na korytarzu  na kartki walentynkowe.  Każdy z uczniów naszej szkoły przez ponad  tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

10 lutego walentynkowi  listonosze mieli dużo pracy, segregowali i poszukiwali adresatów miłosnych listów przez wszystkie przerwy lekcyjne.

Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Oprócz uczniów kartkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele.

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,SPOTKANIE Z POEZJĄ"

• Dnia 1 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-
            Borkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją".
            Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych:
            Klasy 0 - III
            Klasy IV - V
            Klasy VI - VIII

Uczniowie klas I - V prezentowali utwory pod hasłem  „Nasze Mazowsze”. Uczniowie klas
            VI - VIII recytowali utwory ze zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Uczestników oceniła komisja w składzie:
            - pani Elżbieta Nakielska - dyrektor Gminnej Biblioteki w Olszewie - Borkach;
            - pani Justyna Zawada – nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Olszewie - Borkach
            - pani Emilia Zyśk - nauczycielka języka angielskiego w SP w Olszewie - Borkach;

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
            Alicja Głażewska - klasa III
            Aleksandra Żerańska - klasa V
            Nikola Sypniewska- klasa VIII
            Karina Ciak - klas VIII

Wielkie gratulacje dla Kariny Ciak, która otrzymała II miejsce!
            Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 10 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej
            im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach.

Gratulacje i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

• Choinka szkolna

•    Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami i zaproszonymi przyjaciółmi.

W tym roku choinka odbyła się w piątek 3.02. Zabawa miała miejsce na korytarzu szkolnym , którą udekorował Samorząd Szkolny z pomocą wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały o godzinie siedemnastej, ale zabawa, jak zwykle, rozkręciła się na dobre nieco później, gdy wszyscy goście byli już na miejscu, gotowi do choinkowych tańców. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.

Na drugą część choinki przewidziano gwóźdź programu - wizytę świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom długo oczekiwane prezenty. Zabawa choinkowa trwała do godziny 21-tej i bez wątpienia stanowiła udany początek weekendu.

W imieniu organizatorów dziękujemy za liczne przybycie, pomoc w jej organizacji i dobrą zabawę. Już teraz zapraszamy za rok, na kolejną zabawę choinkową.

• Wycieczka na lodowisko

•    31.01 2023r. korzystając z zimowej aury, uczniowie klasy IV-VIII pod opieką nauczycieli wybrali się na kryte lodowisko miejskie w Ostrołęce .  Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło trochę czasu. Najpierw trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem.

Gdy wszyscy byli już gotowi, postanowiliśmy wejść na taflę i rozpocząć zabawę.  Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to bardzo ostrożnie, trzymając się bandy. Mogliśmy obserwować poczynania zaawansowanych łyżwiarzy jak i zmagania nowicjuszy. Każdy jeździł, jak umiał. Niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali pozycję pionową. Przekrój umiejętności był duży – od chodzenia na łyżwach po finezyjne piruety, ale wszystkim towarzyszył uśmiech, dobry humor i poczucie doskonałej zabawy.

Wycieczka była bardzo udana. Zabawa na lodowisku z pewnością zachęciła niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego, zwiększyła apetyt na aktywność fizyczną. Zrelaksowani, odprężeni i w doskonałych nastrojach  wróciliśmy do szkoły.

• Jasełka w kościele parafialnym

• W dniu 29.01.2023r. w pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i choinek, aktorzy z naszej szkoły pragnęli odtworzyć wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących młodych wykonawców. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił, w słowach uznania i podziękowania ks.proboszcz Bogdan Najda.