• Wyniki konkursu "Wielkanocne Rozmaitości"

          • 27.03.2024r. odbył się przedświąteczny apel na którym dyrektor szkoły- Jerzy Kruk złożył  całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            Podczas apelu odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu " Wielkanocne Rozmaitości". Celem konkursu było wykonanie świątecznych stroików i pisanek. Komisja konkursowa docenia kreatywność uczniów oraz pracę włożoną w przygotowanie.

             

            Przedszkole:

            Maksymilian Król - 1 miejsce

            Cezary Król- 1 miejsce

            Antoni Bielacki - 1 miejsce

            Antoni Jaworowski- 1 miejsce 

            Magdalena Babiel- 1 miejsce

            Karolina Babiel- 1 miejce 

             

            Klasy I- IV

            Cezary Dzik- 1 miejsce 

            Mikołaj Bonus- 2 miejsce

            Łucja Głażewska- 3 miejsce 

            Wyróżnienie- Konrad Pawlikowski 

            Wyróżnienie- Alicja Głażewska

             

            Klasy V- VIII

            Paweł Marciniak- 1 miejsce

            Anna Bielacka- 2 miejsce

            Maja Bonus- 3 miejsce

            Wyróżnienie- Antonina Bąk

            Wyróżnienie- Aleksander Kłos

            Na apelu zostały również wręczone nagrody dla klasy VIII z konkursu "Kurpiowska Palma Wielkanocna" organiozowanym przez GOK w Olszewie Borkach.

             Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!!!

          • Kurpiowska Palma Wielkanocna- wyniki konkursu

          • Konkurs „Kurpiowska Palma Wielkanocna” rozstrzygnięty. Komisja miała trudne zadanie gdyż wpłyneło aż 62 palmy w 6 kategoriach! 

             

            Tak przedstawiają się wyniki:

            Kategoria indywidualna przedszkola oraz klasy „0”

            I miejsce – Antoni Jaworowski

            Kategoria zespołowa przedszkola oraz klasy „0”:

            I miejsce – Grupa „Jeżyki” - Oddział Przedszkolny w Przystani

            Kategoria indywidualna szkoły podstawowe:

            II miejsce – Anna Bielacka

            III miejsce – Franciszek Archacki

            Kategoria zespołowa szkoły podstawowe:

            III miejsce-  klasa pierwsza SP Przystań

             

            Wręczenie nagród odbyło się podczas Jarmarku Wielkanocnego w Olszewie- Borkach 

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • MARZANNO, MARZANNO!

            TY ZIMOWA PANNO!

             ZIMĘ DZIŚ ŻEGNAMY,

            A WIOSNĘ WOŁAMY 

            WIOSNO, WIOSNO, WIOSNO PRZYBYWAJ!!!

            Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Niskie temperatury i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 21 marca czyli pierwszego dnia wiosny utarł się zwyczaj topienia marzanny.

            Marzanna jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy, a zwyczaj jej topienia lub palenia jest znany od dawna. Jeszcze w czasach pogańskich topienie marzanny odbywało się w czasie Jarego Święta, aby przywołać wiosnę. Spalenie marzanny miało także przynieść dobre plony w danym roku.

            Nasza szkoła  także żegnała zimę i witała wiosnę. Wyruszyliśmy  ze szkoły wesołą gromadą, na przodzie szła oczywiście MARZANNA – ZIMOWA PANNA wykonana przez uczniów klasy pierwszej oraz przedszkola do ogrodu szkolnego. Zebrane wokół papierowej panny dzieci krzyczały  donośnymi głosami  „ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO”- pożegnały zimę. Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy symbol zimy zniknął szybko w gorących płomieniach.

            Wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza i dlatego  przygotowała dla wszystkich pewne zadanie. Na terenie naszej szkoły Pani Wiosna pochowała pierwsze oznaki wiosny a dzieci miały za zadanie je odnaleźć. Poszło im świetnie i już po kilku minutach każdy uczeń odnalazł swój ukryty upominek.  

            Energi dzieciom do dalszej zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły przepyszne cieplutkie kiełbaski prosto z grilla.

            Wiosnę uważamy za godnie, radośnie,  i sportowo przywitaną.

             

             

          • Wycieczka integracyjna z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

          • Uczniowie klas VI-VIII, wraz z wychowawczyniami, wybrali się do Ostrołęki. Główną atrakcją była wizyta w kręgielni Underground. Czas spędzony podczas gry obfitował w moc energii, rywalizacji i śmiechu. Po zabawie w kręgielni dzieci biesiadowały w pizzerii Da Grasso.

            Dzień zaliczony do udanych. Wiosna przywitana należycie

          • Wielkanocne warsztaty plastyczne- Akademia Lubella

          • Ozdobne kanapeczki z wykorzystaniem jajeczek. Zajęcia z cyklu zajęć Akademia Lubella w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się jak tradycje Wielkanocne "wyglądają" na talerzu, czyli co jemy i jak dekorować potrawy Wielkanocne.

            Smaczne zajęcia plastyczne.

          • X Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich "Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej"

          • W dniu dzisiejszym, odpowiadając na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej i Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach, siedmioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w X Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich "Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej" organizowanym pod hasłem " Jak to dawniej na kurpiach bywało".

            Przegląd odbył się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach. Nasi artyści zaprezentowali inscenizację do wiersza Leszka Czyża "Obzietnica" zdobywając I miejsce.

            Gratulujemy świetnego występu.

          • Forum edukacyjne- wyjazd klasy ósmej

          • 20.03.2024 r.  uczniowie klasy 8 wzięli udział w "Forum edukacyjnym" które odbyło się na Hali Gołasia w Ostrołęce. Przedstawiciele różnych szkół średnich i wyższych zachęcali do zdobycia wiedzy o swoich szkołach oraz do składania podań do klas pierwszych.

            Wszyscy bardzo pieczołowicie prezentowali swoje placówki. Uczniowie naszej szkoły z pewnością wynieśli sporo wiedzy o nowych szkołach i przyszłych wyborach życiowych. Każdy z zainteresowaniem przyglądał się placówkom szkół średnich do których wybierają się od nowego roku szkolnego.

          • Projekt "Ciekawe zawody"- spotkanie przedszkolaków z policjantem

          • 15 marca nasze przedszkole odwiedzil pan Piotr Żerański tata Helenki, ktory w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu- Ciekawe zawody przyblizyl dzieciom zawod policjanta a wraz znim podstawowe zasady bezpiecznego poruszania sie po drogach oraz przypomnial numery alarmowe. Dzieci otrzymaly wskazowki, jak zachowac sie w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groznego psa. Przedszkolaki chetnie cwiczyly pozycje "zolwika", ktora chroni przed atakiem zwierzecia. Jednak najwiekszym zainteresowaniem cieszyla sie prezentacja wyposazenia policyjnego, niezbednego podczas wykonywania pracy policjanta, pobieranie odbitek paluszkow. Dzieci zadawaly mnostwo pytan, dzielily sie takze swoimi doswiadczeniami, pokazaly, ze sa odpowiedzialne i wiedza, jak nalezy sie zachowywac na drodze i w najblizszym otoczeniu. Na koniec otrzymaly w prezencie od naszego goscia sliczne kamizelki odblaskowe.

            Dziekujemy Panu komisarzowi Piotrowi Żeranskiemu za wspaniale przezycia i przyblizenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawod policjanta.

          • Laboratoria przyszłości

          • Laboratoria ciąg dalszy. Tym razem z uczniami klas 4-5. Druk 3D wymaga zwinnych rączek , które usuną z naszych drukowanych figur niepotrzebne elementy podpór. Uczniowie kolejny raz udowodnili jak bardzo ciekawi jesteśmy nowych wyzwań. A na zajęciach świetlicowych uczniowie próbowali okiełznać roboty Cue i Dasch.

          • Z wizytą u weterynarza

          • "Gdy Ci zwierzę zachoruje

            wiedz, że człowiek się znajduje

            co wybrał zawód taki,w którym leczy się zwierzaki.

            On przez lata swej praktyki podpatrywał ich nawyki

            i zdobywał doświadczenie jak wygląda ich leczenie.

            Teraz szczepi, bada, radzi co kto tylko przyprowadzi

            koty, ptaki, psy, gryzonie z przyjemnością bierze w dłonie."

            13.03.2023 roku grupa przedszkolna oraz klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Kurpiowskiego Centrum Weterynaryjnego w Dylewie. 

            Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza.  Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Pan weterynarz opowiedział przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach profesjonalny model krówki oraz aparat USG dzięki któremu dzieci mogły sprawdzić co mają w brzuszkach :) 

            Cała nasza grupa pięknie dziękuje Panu Krzysztofowi  i Pani Kindze - rodzicom Kazika i Kostka za to ciekawe spotkanie!

          • Dzień Kobiet

          • Niech wie młodzież i maluszki, że wkrótce dzień krawata i muszki – to już piątek 8 marca!

            Niech nas zadziwią przystojni koledzy oraz uśmiechnięte dziewuszki 

            a na szyjach prawie wszystkich – kolorowe krawaty i muszki.

            Mucha, krawat szyku doda. Niech trwa na kulturę moda!

            8 marca, jak co roku już od 113 lat, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto to zostało ustanowione prze Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku.

            Ten dzień upamiętnia zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne.

            W naszej szkole również panowała iście świąteczna atmosfera. Ten wyjątkowy dzień rozpoczeliśmy od krótkiego apelu na którym Dyrektor Szkoły- Jerzy Kruk  złożył wszytskim uczennicom, nauczycielkom i paniom pracującym w szkole  najserdeczniejsze życzenia oraz poczęstował wszystkich słodkościami. Następnie wróciliśmy do swych sal i tam już w miejszym gronie świętowaliśmy. Nie zabrakło głośnego sto lat, pięknych upominków, kwiatów i życzliwych uśmiechów czy wspólnie wykonanej pracy tematycznej na zajęciach z wychowawcą.

            Dziękujemy!!!

            Ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich szkolnych kobiet!!!

          • Zaelektryzowani – „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”

          • Tuż przed weekendem w drugi piątek marca zjawiła się w naszej szkole grupa „ZAELEKTRYZOWANI”,  specjalizująca się w propagowaniu  atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie interaktywnych spektakli. Celem spotkania  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów naszej placówki, poprzez przygotowany spektakl "Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne".W ramach spektaklu dzieci obejrzały i dowiedziały się na czym polegają  eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Tematyka była różnorodna:

            • Zabawy związane z ciekłym azotem;
            • Rozkład termiczny w perhydrolu;
            • Doświadczenia związane z czystym wodorem;
            • Zabawy z helem;
            • Gwałtowne spalanie lycopodium i wiele innych.

            Naukowy pokaz był atrakcyjną formą uzupełnienia lekcji. Rozbudzał wyobraźnię, skłaniał do logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów.