• Wyjazd na spektakl muzyczny " Niezwykłe życie podwodnych zwierząt"

• 9 maja uczniowie klasy 1 oraz przedszkolaki wybrali się do Ostrołęckiego Centrum Kultury by wspólnie poznać historię małej dziewczynki Aurelki.

Niezwykłe życie podwodnych zwierząt to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem coraz częściej doskwierającej samotności.

Uczniowie zostali wprowadzeni w niesamowity świat podwodnych zwierząt. Czy ten świat okaże się podobny do naszego? O tym opowie m.in. Ośmiornica, która często „siedzi w sieci”.

Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter – wszystkie te elementy zapewniły dzieciom, intensywne przeżycia, zaangażowały do aktywnego udziału w spektaklu i pozostaną na długo w pamięci.

• Projekt czytelniczy w przedszkolu

• Motto: "Jakie ziarno w serca Wasze padnie... takim bedzie pozniejsze zniwo" (St. Jachowicz - Dziennik dla dzieci) Jednym z celow projektu realizowanego w naszym przedszkolu jest zasianie ziarenka czytelnictwa. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy aktywnie włączają się w realizacje tego projektu.

W tym tygodniu odwiedzila nas Pani Marta Bonus. Dziekujemy bardzo za milo spedzony czas przy ulubionych lekturach. Na koniec dzieci otrzymały od Pani Marty kolorowe baloniki, które również sprawiły wiele radości

• Dzień Języka Niemieckiego

• Dnia 10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu języka niemieckiego. Przedszkolaki wykonały kolorowe zadanie za które otrzymały niespodziankę. Klasy 1-6 i 7-8 zmagały się z wiedzą dotyczącą języka niemieckiego.

Uczniowie mogli poznać informacje dotyczące krajów niemiecko języcznych jak i pogłębiać znajomość słów w języku niemieckim. Wykonywali również projekty, prezentacje miast, prace plastyczne oraz gry, rebusy, wykreślanki, quizy. Miło spędzony czas zwięczyliśmy nagrodami i dyplomami dla osób wyróżniający się w chęci zdobywania i utrwalania wiedzy.

Dziękuję za miło spędzony czas.

• Hodowla fasolki w klasie I

•  Na zajęciach edukacji przyrodniczej uczniowie klasy I przeprowadzili doświadczenie - tym razem mają za zadanie wyhodować fasolę. Do tego celu każdy uczeń samodzielnie przygotował  doniczkę w której umieścił ziemię i ułożył ziarna fasoli.  Następnie uczniowie podleli wodą nasionka i dbali o nie przez kolejne 3 tygodnie.

Podczas doświadczenia trzeba było dbać o to, aby początkowo fasola, a potem roślinka miała zawsze dostęp do wody, ponieważ szybko ją wypijała, a część wody parowało. Wnioski: Nasiona fasoli w ciągu 3 tygodni hodowli zmieniły wygląd i kształt – z ziaren wyrosła roślina. Widać było bardzo nierówny rozwój roślin, jedne rosły szybciej, inne wolniej. U fasolek posadzonych w wyższym naczyniu system korzeniowy lepiej się kształtował i lepiej trzymał roślinę w pionie.

Pierwszoklasistom udało się wyhodować piękne roślinki.  Teraz fasolki powędrują do ogródków by móc dalej się rozwijać.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.