• Amelia Zabielska mistrzynią Powiatu Ostrołęckiego w Biegach Przełajowych!

• Uczennica naszej szkoły Amelia Zabielska zajęła 1 miejsce podczas Indywidualnych Biegów Przełajowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie w tej kategorii startowało około czterdziestu zawodniczek z całego Powiatu Ostrołęckiego.

Amelia linię mety Ostrołęckiego stadionu pokonała z dużą przewagą nad kolejną zawodniczką.  Gratulujemy sukcesu.

W zawodach wziął udział także Piotr Woźniak, jednak Piotrkowi nie udało się zakwalifikować do najlepszej 10 zawodów.

Amelia będzie reprezentowała naszą szkołę w zawodach między powiatowych, które odbędą się 7 października na Stadionie w Ostrołęce.

Opiekun: Przemysław Olesiński

• Lekcje wychowania fizycznego na basenie? Dlaczego nie?

•  Jak wiadomo, zajęcia na basenie  wpływają pozytywnie na rozwój psychofizyczny i sprawność dziecka. Wyzwalają one naturalną potrzebę ruchu . Dlatego w ramach zajęć z wychowania fizycznego uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły będą cyklicznie uczeszczać do Parku Wodnego " Aquarium" w Ostrołęce.

Pod okiem swojego nauczyciela  mogą opanowywać podstawowe techniki pływackie, ponadto pływanie w znaczący sposób działa profilaktycznie na wady postawy oraz kształtuje prawidłową sylwetkę. Jest ono swoistą gimnastyką mięśni i stawów,  poza tym zmniejsza napięcie mięśniowe. Krótko mówiąc, przynosi same korzyści tym, którzy nie boją się wody i  chcą pływać.

Kto wie, może wśród naszych pływaków z trzeciej klasy znajdują się już przyszli  mistrzowie olimpijscy w pływaniu?

• „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

J. Korczak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W naszej grupie było wyjątkowo i radośnie. Przedszkolaki wspaniale się bawiły przy dźwiękach muzyki. Dzieci z zapałem ćwiczyły z przyborami gimnastycznymi. Zorganizowano też zabawę z chustą animacyjną oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia z atrybutami.  Były też pamiątkowe dyplomy oraz odznaki Super Przedszkolaków .

Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

• Jesienne Biegi Przełajowe

• W sobotę 10 września nasi uczniowie wzięli udział w XXIII Jesiennych Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis.

Wydarzenie odbyło się na stadionie gminnym w Lelisie. W zawodach uczestniczyło kilkanaście szkół z terenu całego powiatu Ostrołęckiego.
            Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, osiągając następujące wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

5 miejsce – Piotr Woźniak
            7 miejsce – Paweł Marciniak
            8 miejsce – Bartosz Zyśk
            10 miejsce – Filip Król
            11 miejsce – Aleksander Głażewski
            12 miejsce – Maciej Białczak
            18 miejsce - Jerzy Woźniak
            20 miejsce – Maja Bonus

Opiekun: Przemysław Olesiński

• Narodowe Czytanie

• Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. To cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

Rok 2022 jest Rokiem Romantyzmu Polskiego. Nie dziwi nas zatem, że lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które zostały wydane dwieście lat temu w Wilnie. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury.

W dniu 12 września 2022 r. do tej ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość literatury narodowej tradycyjnie włączyła się nasza szkoła

Na początku spotkania dyrektor szkoły  podkreślił ogromne znaczenie czytelnictwa i zachęcał do częstej lektury utworów dziedzictwa narodowego. Klasy 5–8 oraz nauczyciele  czytali ballady naszego narodowego wieszcza - "Panią Twardowską" i "Świteziankę", spotkanie przy Balladach uatrakcyjniła przygotowana scenografia.

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć reprezentującą Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie- Borkach - Panią Elżbietę Grzymała.

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

• 1 września wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy szkoły tłumnie zjawili się na uroczystości związanej z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Ten dzień rozpoczęliśmy od mszy świętej.

Po mszy wszyscy udaliśmy się na szkolne podwórko, gdzie przebiegała dalsza część uroczystości. Nowy rok oficjalnie zainaugurował pan dyrektor Jerzy Kruk. Miłym akcentem na rozpoczęciu roku szkolnego był przygotowany przez Pana  Henryka pokaz baniek mydlanych dla naszych najmłodszych uczniów.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów, radości i pomyślności, niech dobre oceny w dzienniku zagoszczą. Witaj szkoło, przez cały rok będzie wesoło! Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!