• Dyskoteka Andrzejkowa

          • Andrzejki to idealna chwila do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem. 

            Z tej okazji 24 listopada w Szkole Podstawowej w Przystani odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw takich jak:  losowanie karteczek z wróżbami, przekłuwanie serca i wiele innych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci, jak  i młodszych uczestników imprezy.

            Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. 

          • Pasowanie na przedszkolaka

          • Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 24 listopada w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Przystani w Grupie Jeżyki.

            Od samego rana trwały przygotowania. Dzieci wkroczyły na scenę w pięknych strojach z uśmiechem na twarzach. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Jerzego Kruka.

            Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

          • Techniki regulowania emocji- zajęcia z psychologiem

          • Wtorek ( 22.11.2022 r.)  nasze przedszkole odwiedziła psycholog Pani Aneta Mierzejewska z FUNDACJI WSPARCIA I ROZWOJU "EMPATIA" w Olszewie - Borkach.

            Celem tego spotkania było pokazanie naszym najmłodszym jak nazywać i jak regulować swoje emocje.

            Każdy z nas przeżywa emocje na swój sposób, radząc sobie z nimi bardziej lub mniej skutecznie. W przypadku braku efektywnych mechanizmów często pojawia się usilna próba ich kontrolowania oraz odrzucania „złych emocji”. W efekcie może to doprowadzić do ich tłumienia, do momentu, kiedy przeleje się szala goryczy. Wówczas możemy obserwować zachowania takie jak narzekanie, obrażanie się lub atakowanie innych oraz ruminacje, czyli roztrząsanie emocji. 

            Nauka regulacji emocji może być trudna więc dobrą formą wsparcia jest spotkanie z psychologiem, który posługuje się nie tylko psychoedukacją, ale również nazywa emocje wyrażane przez badanego  w swobodnej rozmowie, odzwierciedlając i uprawomocniając uczucia. 

             

          • Tytka Charytatywna- wspieramy akcję !

          • Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby (zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” czy „siatką”) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej, które zostaną następnie przekazane dla osób najbardziej potrzebujących.

            Jakie produkty zbieramy:

            • produkty o długim terminie ważności (cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy),
            • produkty chemiczne (środki piorące i środki czystości).
          • 11 Listopada- Narodowe Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości jest to polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Zostało ustanowione w ostatnich latach II RP i przywrócone w roku 1989.  11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

            Społeczność naszej szkoły również świętowała 11 listopada. Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu oraz utworu ,,Pierwsza brygada”. Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji i posłuchania pięknych pieśni patriotycznych. Był to czas na chwilę zadumy o trudnej historii naszego narodu oraz wzbudzenie w sobie dumy z bycia Polakami.

            Po uroczystej akademii Dyrektor wręczył laureatom dyplomy za udzial w konkursie " Kurpie Zielone w litereturze" . Serdecznie gratulujemy !

          • XXIX Konkurs Poetycki „Kurpie Zielone w literaturze”.

          • W dniu 8 listopada 2022r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle
            im. Wojciecha Woźniaka podsumowano XXIX Konkurs Poetycki „Kurpie Zielone
            w literaturze”.

            Na konkurs wpłynęło 112 wierszy nadesłane przez 105 młodych poetów.
            Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 9 uczniów.


            Komisja Konkursowa w składzie:
            dr hab. Karol Samsel – poeta, prozaik i krytyk literacki;
            mgr Bożena Załęska – polonista, starszy kustosz, instruktor powiatowy;
            mgr Anna Wołosz – polonista, bibliotekarz, dziennikarz przyznała łącznie 18 nagród
            głównych i wyróżnień.

            Decyzją komisji nasi uczniowie zdobyli:
            II  miejsce - Amelia Zabielskiej – uczennica klasy VIII
            IV miejsce - Jerzy Woźniak – uczeń kl. IV

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie.
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Opiekunem była pani Agnieszka Budziszewska.
            Nagrodzone wiersze opublikowano w pokonkursowym tomiku.
            Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Starosta Ostrołęcki.

          • Warsztatów ciąg dalszy- Laboratoria przyszłości

          • Dnia 07.11. 2022 uczniowie na zajęciach świetlicowych programowali drogę robota Cue, zmieniali kolor jego podświetlenia oraz mimikę twarzy.

            Część uczniów zafascynowana poprzednimi warsztatami z klockami Korbo, miała okazję wypróbować kolejny zestaw konstrukcyjny. Szczególnie chłopcy byli zainteresowani mechanizmami kół zębatych, przekładni.

            Dziewczynki bawiły się kostkami do gry. Laboratoria przyszłość są niebywałą korzyścią dla uczniów, szczególnie z małych miejscowości.

          • Narodowe Czytanie 2022 – podziękowanie za udział

          • Nasza szkoła otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy oficjalne podziękowanie za udział w 11 edycji Narodowego Czytania.

            Wraz z podziękowaniem dostaliśmy też okolicznościowy egzemplarz Adama Mickiewicza „Ballady i romanse” wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na tegoroczne Narodowe Czytanie z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej.

            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali tę akcję i brali w niej udział.

          • "Szkoła pamięta"

          • Udział w akcji #SzkołaPamięta - porządkowanie leśnych mogił Listopad to czas zadumy... Czas kiedy w sposób szczególny wspominamy bliskich, którzy odeszli do wieczności. Odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby, modlimy się za zmarłych.

            Symbolem Wszystkich Świętych są znicze, których płomień przypomina nam o niegasnącym świetle życia wiecznego oraz o wciąż żywej pamięci o tych, których już z nami niestety nie ma. Dnia 27.10.2022 uczniowie klas 5, 6 oraz 7 pod opieką wychowawcy oraz katechetki odwiedzili lokalne miejsce pamięci - groby, które kryją w sobie historie życia i śmierci w ciężkich czasach wojennych w Polsce.

            Szczególnie w dobie wojny na Ukrainie staramy się rozumieć realia życia oraz śmierci – historii, która toczy się na naszych oczach. Włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Uczniowie uporządkowali groby, zapalili znicze na leśnych mogiłach oraz modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć poległych.

          • Zajęcia świetlicowe

          • Dnia 28.10.2022 uczniowie klasy 3, 4 i 5 na zajęciach świetlicowych mieli okazję na chwilę wytchnienia. Graliśmy w gry( państwa miasta, statki, wyturlaj liścioludka), używaliśmy klocków konstrukcyjnych, które nasza szkoła otrzymała w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". Jest to kolejne spotkanie z cyklu, uczymy się przez zabawę.

            Zabawę umilił nam również robot "Cue" . Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się budowie, ruchom oraz słowom kodowanym przez robota. Język robota cue (angielski) zapewne jest dla nas jeszcze czasami zagadką, ale przecież jaki jest lepszy sposób na naukę jak tylko zabawa. Więc uczymy się dalej.

            Na kolejnych zajęciach będziemy kodowali drogę robota oraz polecenia które musi wykonać do naszych komend.