Nawigacja

 • ZACZNIJMY OD BACHA.....

  "Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie......."

  30.11.2018r starsza grupa kółka filmowo-teatralnego miała okazję uczestniczyć w koncercie piosenek Zbigniewa Wodeckiego pt. "Zacznijmy od Bacha...." organizowanym przez ostrołęcki Klub Oczko. Artystki Studia Piosenki zmierzyły się z utworami tego wszechstronnego muzyka, kompozytora i wybitnego wokalist, którego wszystkie piosenki stawały się przebojami. Nie zabrakło pianina i skrzypiec.....a także łez wzruszenia na niektórych twarzach.......

 • ANDRZEJKI SZKOLNE

  29.11.2018r uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Poza świetną zabawą, mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość, korzystając z usług wróżek - uczniów najstarszych klas. Każdy miał okazję wziąść udział w specjalnych zabawach andrzejkowych.

 • KONKURS POETYCKI - ZIEMIA KURPIOWSKA

  Poeci są wśród nas....

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka organizowała konkurs poetycki dla uczniów klas VII-VIII. Z naszej szkoły wiersze złożyli Klaudia Wołosz, Patrycja Nowacka i Konrad Nowacki. 26.11.2018r na uroczyste ogłoszenie wyników i wreczenie nagród została zaproszona Patrycja Nowacka, która jako jedyna z gminy Olszewo-Borki została wyróżniona przez komisję oceniającą. Wiersz Patrycji został opublikowany w zbiorku "Kurpie Zielone w Literaturze", dostępnym w naszej szkole lub w Bibliotece Miejskiej w Ostrołęce - zachęcamy do lektury.

 • TENIS STOŁOWY - POKAZALIŚMY CO POTRAFIMY!!!

  24.11.2018r w Obierwi dziewczęta szkół podstawowych walczyły o awans do Etapu Powiatowego, który odbedzie się 15.12.2018r w Goworowie. Nasze dziewczęta nie miały sobie równych wygrywając turniej drużynowego tenisa stołowego. Gratulacje dla Amelii Zabielskiej i Angeliki Wołosz. Chłopcy zajeli 3 miejsce. Gratulacje za wspaniałą walkę!

 • KONKURS PLASTYCZNY "NASZA NIEPODLEGŁA

  We wrześniu uczniowie naszej szkoły złożyli prace plastyczne na konkurs "Nasza Niepodległa" organizowany przez Społeczny Komitet Narodowych Obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  i ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Konkurs rozstrzygnięto 24.09.2018r. Uczniowie razem z opiekunem panią Marzeną Parzych zostali zaproszeni na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród 09.11.2018r. Julia Pawlikowska zdobyła II miejsce, a Konrad Nowacki I miejsce. Już zazdrościmy Konradowi, który oprócz nagród rzeczowych wygrał zwiedzanie Ostrołęki z lotu ptaka.....

 • 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

  "Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy......"

  11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

  9.11.2018 r obchodziliśmy  w naszej szkole Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości, o tyle szeczególne w tym roku, że to 100 rocznica. Obchody rozpoczęliśmy o 11:11 wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Nastepnie obejrzeliśmy film historyczny o długiej i trudnej drodze naszego kraju do wolności i wysłuchaliśmy patriotycznych pieśni i wierszy w wykonaniu uczniów.

 • Powiatowy Konkurs Historyczny"

  6.11.2018r. w Gimnazjum w Olszewie-Borkach odbył się powiatowy Konkurs Historyczny "Niepodległa Wczoraj i Dziś". Z naszej szkoły udział wzieli: w zakresie tematycznym dla kl. IV-V - Amelia Zabielska i Angelika Wołosz; w zakresie dla klas VI-VII - Konrad Nowacki i Julia Pawlikowska oraz w zakresie dla kl.VIII i III gimnazjium - Klaudia Wołosz

  Angelika Wołosz i Julia Pawlikowska zdobyły drugie miejsca. Gratulujemy!!

 • "Niepodległa Wczoraj i Dziś" - przegląd Pieśni Patriotycznej

  5.11.2018r. w Gminnej Bibliotece w Olszewie-Borkach odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej pod hasłem "Niepodległa Wczoraj i Dziś" związany z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą szkołę reprezentowały: Julka Kłos, Sandra sypniewska i Amelia Zabielska.

 • "Kurpie Zielone w Literaturze"

  29.10.2018r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na Gminnym XXXV Konkursie Recytatorskim "Kurpie Zielone w Literaturze" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę w Olszewie-Borkach. W konkursie brało udział 50 uczestników, z których wyłoniono najlepszych.  Z naszej szkoły Sandra Sypniewska  zdobyła drugie miejsce i Angelika Wołosz trzecie miejsce. Obie uczennice klasy V zaprezentowały się w kategorii wiersz o Ziemi Kurpiowskiej. Gratulujemy!!!!

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

  Dzień 15.10.2018 r był szczególnym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy święto oświaty i szkolnictwa oraz przyjeliśmy uczniów klasy I do społeczności szkolnej. Z tej okazji odbyła się akademia, w której uczniowie podziękowali nauczycielom za pracę i wkład w ich edukację i rozwój. Zaprezentowali wiersze podkreślające rolę wszystkich pracowników szkoły, po czym każdy otrzymał drobny upominek związany z wykonywanymi zadaniami w szkole. Uczniowie klas I przygotowali dla rodziców, nauczycieli i starszych kolegów krótki występ, po którym uroczyście złożyli ślubowanie pierwszoklasisty. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

 • KÓŁKO FILMOWO-TEATRALNE

  "Film, który da się opowiedzieć, to nie jest dobry film...."

  (Michelangelo Antonioni)

  11.10.2018r. rozpoczęło działalność szkolne kółko filmowo-teratralne prowadzone przez panią Monikę Zabielską. Ze względu na duże zainteresowanie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe kl. IV-VI i VII-VIII. Młodsza grupa w ramach pierwszych zajęć wyjechała do kina na animację o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania  pod tytułem "Mała Stopa". Starsza grupa w ramach kółka zdecydowała się na wyjazdy na DKF  na filmowe poniedziałki. Pierwszy wyjazd połączony z inauguracją rozpoczęcia nowego sezonu działalności DKF był  15.10.2018r. Obejrzeliśmy dokument francuski o ludziach z peryferii Francji wyreżyserowany przez Agnes Verde.

 • PLANETARIUM

  8.10.2018r uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pokazy astronomiczne w profesjonalnym, przenośnym planetarium. Wykorzystanie tego narzędzie dydaktycznego pozwoliło na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie. Pokaz przybliżał zagadnienia z podstawy programowej z zakresu wiedzy o środowisku, geografii, astronomii i fizyki.

 • KONIEC WAKACJI!!! ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY.

  Społeczność szkolna

  zaprasza na

  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019,

  które odbędzie się 3 września 2018r.  o godzinie 1030

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

          Ostatni dzwonek tego roku szkolnego 2017/2018 zabrzmiał w naszej szkole 22.06.2018r. O godzinie 10:30 spotkaliśmy się, aby zakończyć rok szkolny, otrzymać świadectwa, nagrody i zacząć upragnione wakacje.

        Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 • JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY ŻYJEMY!!!!!!

         18.06.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica, w której uczcziliśmy 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystaść przybyli goście: Wójt Gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk, Starszy wizytator Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Krystyna Kiełczewska-Iwaniuk, rodzice i nauczycziele. W przygotowanie wieczornicy zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, absolwenci, nauczyciel emeryci i rodzice. Zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki patriotyczne opatrzone narracją historyczną. Nie zabrakło podziwu i wzruszeń nad prezentowanymi umiejętnościami.

 • Nasz szkoła - Szkoła Patriotów!!!!

  "Bądź dumny! Jesteś Polakiem!"

          10.06.2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym pt. "Polska - moja ojczyzna" zorganizowanym przez agencje szkolno-przedszkolną LUPUS w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz szkoła otrzymała tytuł  "Szkoły Patriotów". Atrakcją dla uczniów była możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii w stroju Powstańca.

 • "Witajcie w naszej bajce - Bajki z morałem" - Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

        07.06.2018r dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w XIV Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie Borkach. Zaprezentowały przedstawienie pod tytułem: "Kapryśna Królewna". 
  Zadowolone wróciły z  nagrodami.
 • Wycieczka Wrocław -Góry Stołowe

  "Hej, hej przygodo, nieznaną drogą, lasem, wodą - otwierasz świata stubarwny kram....."(powtarzamy za słowami piosenki)

              27.05.2018r zaczęła się nasza przygoda, wyjechaliśmy na 4-dniową wycieczkę w góry razem ze Szkołą Podstawową w Antoniach. Daleka podróż, ale nikt nie był zmęczony. Dopisała nam pogoda, więc w pełni wykorzystaliśmy czas. Atrakcji było mnóstwo. Obejrzeliśmy Panoramę Racławicką, zwiedziliśmy Afrykarium i Oceanarium, z 49 piętra oglądaliśmy piękne widoki ze Sky Tower, zwiedziliśmy z przewodnikiem Stare Miasto i zabytki Wrocławia. Odwiedziliśmy też park trampolin Jump World Wrocław i podróżowaliśmy kolejką po Wrocławiu. Mieliśmy też okazję powędrować w góry, weszliśmy z przewodnikiem na Szczeliniec i Błędne Skały. Zwiedziliśmy Polanice Zdrój, gdzie zjeżdżaliśmy na rynnowym torze saneczkowym. Czas szybko minął, 30.05 wróciliśmy do domu.

 • MÓWIMY PO KURPIOWSKU!!!!

             15.05.2018r  w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie-Borkach  w Międzyszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich zaprezentował się Filip Król z naszego oddziału przedszkolnego. 16.05.2018r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach odbył się Gminny Konkurs Poetycki "Kurpie Zielone w Literaturze". Gadkę kurpiowską zaprezentowały: Maja Skrzecz, Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Angelika Wołosz. I miejsce zajęła Amelia Zabielska z klasy III i 5.06.2018r w Myszyńcu zaprezentowała się  w finale i zdobyła III miejsce.

 • GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

                   14.05.2018r na zorganizowanym przez SP Antonie Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej naszą szkołę reprezentowali Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Sandra Sypniewska, Julia Kłos, Karolina Oleszczak i Klaudia Wołosz.Wszyscy pięknie zaśpiewali przygotowane utwory. Jury przysznało w kategorii III klas miejsce pierwsze dla Ameli Zabielskiej, z klas IV miejsce pierwsze dla Sandry Sypniewskiej, z klas V Julia Kłos zajeła III miejsce i z klas VI miejsce III zajęła Karolina Oleszczak.Gratulacje dla wszystkich uczestników.!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Przystani
  Przystań 33
  07-416 Olszewo-Borki
 • (+48)297604715

Galeria zdjęć