• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

1.09.2022 r. ( czwartek)

9.00 - Msza Święta w Kościele w Nowej Wsi

10.00 - uroczystość w Szkole Podstawowej w Przystani.

11:00 - spotkanie z wychowawcami klas

• Dni adaptacyjne w przedszkolu

• Serdecznie zapraszamy dzieci  do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się dnia 29 oraz 31 sierpnia 2022 r. w godzinach 10:00-12:00. Prosimy aby na spotkaniu uczestniczył z dzieckiem tylko jeden rodzic/opiekun .

• Szkolenie Rady Pedagogicznej

• W tym roku nasza szkoła wzięła udział w programie " Laboratoria przyszłości".  Jestto inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zadaniem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W tym celu w naszej szkole w dniu 17.08.2022 r. odbyło się szkolenie rady pedagogicznej z obsługi sprzętu MakerBot Sketch czyli drukarki 3D wykorzystującej technologię FDM.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistę ds. druku 3D Daniela Susfał  z firmy Cadxpert.

Bardzo dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy !

• "Letnie granie" - Koncert Przemysława Kamińskiego

• 3 sierpnia na terenie naszej szkoły odbył się koncert plenerowy pod hasłem "Letnie granie", zorganizowany przez  Gminny Ośrodek Kultury w Olszewie- Borkach.

Dla zgromadzonych w Przystani gości wystąpił Przemysław Kamiński!

Przemek Kamiński przyjechał do Przystani z Łomży gdzie pracuje jako muzykoterapeuta. Jest wokalistą i lektorem radiowym.

Dziękujemy za miło spędzony wieczór!