Dokarmiamy ptaki
ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem!"
"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.
Konkurs prowadzimy już od ponad 5 lat, kierując się troską o zdrowie młodego pokolenia. Teraz, bogatsi w doświadczenia i z ulepszoną ofertą rozpoczynamy VI edycję projektu.
PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" TO:
- bogata oferta edukacyjna dla klas 0-III szkół podstawowych,
- wieloaspektowy, spójny projekt doskonale wpisujący się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej,
- rzetelna wiedza naukowa na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej podana w przystępny i nieszablonowy sposób – oprócz materiałów przygotowanych na lekcje oferujemy pogłębioną wiedzę, która nieustannie jest uzupełniana, zgromadzoną w portalu www.aktywniepozdrowie.pl w postaci ponad 300 artykułów,
- wiele wartościowych nagród – dla nauczycieli, dzieci oraz szkół – z najcenniejszą, naszym zdaniem, nagrodą „główną” dla wszystkich osób, które zaangażują się w ten projekt, jaką jest możliwość zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo.
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
Starsi uczniowie biorą udział w projekcie dotyczącym bezpieczeństwa, młodsi również.
Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. W programie wzięło już udział ponad milion dzieci.
Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Każda ze szkół zgłoszonych do programu otrzymuje bezpłatnie specjalne, przygotowane przez metodyków, materiały edukacyjne, na podstawie których realizuje zajęcia o tematyce bezpieczeństwa oraz Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
ANIOŁY ZE SZKOŁY
ANIOŁY ZE SZKOŁY - założyliśmy szkolne koło.
Informacje o akcji
Celem akcji jest pobudzenie aktywności uczniów w działaniach pomocowych a przede wszystkim zrozumienia pojęcia empatii, jego nazwanie i dookreślenie w codziennym postępowaniu w stosunku do zwierząt. „Anioły ze szkoły” to projekt idealnie uzupełniający i uatrakcyjniający podstawę programową nauczania w szkołach. Ważne jest mówienie o uczuciach i emocjach. Ważne jest wspomaganie rozwoju pozytywnych cech jak empatia czy filantropia co w dalszej perspektywie rozwoju młodego człowieka będzie się powiększać i przenosić na coraz szersze płaszczyzny. Stąd nasz projekt „Anioły ze szkoły”. W pierwszej fazie pokazujemy, że najłatwiej jest pomagać zwierzętom, pokazujemy, że zwierzęta czują jak ludzie, mają takie same smutki i radości. Następnie najprostszymi technikami tę pomoc zwierzętom przekierowujemy na ludzi. Poprzez naszą akcję tworzymy nowe lepsze społeczeństwo - wiadomo, że nie dziś i nie jutro nastąpią zmiany globalne ale wokół nas łatwej będzie zmieniać życie na lepsze, tu i teraz, a potem przenosić je na cały kraj i świat.
Nasza akcja ma zasięg ogólnopolski i długofalowy. „Anioły ze szkoły” pomagają zwierzętom, ucząc się empatii i szacunku do zwierzą, są płaszczyzną spotykań się z ciekawymi ludźmi, oraz organizowanych lokalnych akcji pomocy zwierzętom.
„Anioły ze szkoły” to inicjatywa dzięki której uczniowie otrzymują materiały i informacje o sytuacji zwierząt w Polsce i na świecie. Nauczyciele zaś otrzymują scenariusze lekcji materiały edukacyjne, zaświadczenie o zrealizowanych akcjach a szkoła otrzymuje certyfikat udziału w wydarzeniu. W ramach projektu zorganizowane są konkursy: konkurs wiedzy o zwierzętach, konkurs plastyczny, konkurs o książce „Psie Troski”.
„Anioły ze szkoły” – Szkolne Koła TOZRP przygotowują plan pracy na rok szkolny, prowadzą kronikę, mają możliwość prowadzenia bloga na stronie projektu www.aniolyzeszkoly.pl – tym samym tworzą platformę wymiany informacji pomiędzy szkołami i działającymi w nich kołami. Uczniowie uczą się pracy zespołowej w swojej placówce, w mieście, gminie, powiecie czy województwie.
Więcej na http://aniolyzeszkoly.pl/
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Po raz trzeci braliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Przebiegał on pod hasłem - MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ. Dlatego też głownymi egzaminatorami byli uczniowie klasy I. Nie znają oni jeszcze tabliczki mnożenia, więc ich Pani musiała im pomóc w sprawdzeniu karteczek z przykładami rozwiązanymi przez uczniów klas II-VI
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
Dziś odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Na zdjęciu nowy samorząd z nowym opiekunem.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Kadra naszej szkoły pozostała niezmienna. Przybyło nam uczniów, gdyż oddział przedszkolny zasiliły 4 - latki.
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS V I VI
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KL. V
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
Przedmiot
Tytuł podręcznika
Autor
Wydawnictwo
J. polski
„Słowa na start” podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego klasa V
„Słowa na start”
podręcznik do kształcenia językowego klasa V cz. I, IIM. Derlukiewicz
Nowa Era
Matematyka
"Matematyka z pomysłem V" - podręcznik i ćwiczenia (I i II część)
Dubiecka B. WSiP
Historia
„Historia i społeczeństwo 5”
seria „Wehikuł czasu” podręcznik + ćwiczeniaT. Małkowski
GWO
Przyroda
„Przyrodo, witaj 5” – podręcznik + ćwiczenia
E. Gromek, E. Kłos
WSiP
Muzyka
„Ciekawi świata”
podręcznik (bez ćwiczeń)Justyna Górska- Guzik
Operon
Zajęcia komputerowe
Bez podręcznika
-
-
Religia
„ Spotkania uBogacające”
ks. K. Mielnicki, E. Konrad, E. Parszewska
Jedność
Zajęcia techniczne
Zajęcia techniczne ,,Jak to działa” (kontynuacja)
Lech Łabecki, Marta Łabecka
Nowa Era
Plastyka
„Plastyka 4-6”
seria „Ciekawi świata”
( kontynuacja)-bez ćwiczeńAnita Przybyszewska-Pietrasiak
Operon
Język angielski
Evolution plus 2
podręcznik
Nick Beare
Macmillan
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KL. VI
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
Przedmiot
Tytuł podręcznika
Autor
Wydawnictwo
J. polski
„Słowa na start”
podręcznik do kształcenia literackiegoi kulturowego + ćwiczenia cz. I, II
M. Derlukiewicz
Nowa Era
Matematyka
„ Matematyka europejczyka”
podręcznikJ. Borzyszkowska,
M. Stolarska,
Helion edukacja
Historia
„Historia i społeczeństwo 6”
seria „Wehikuł czasu” + ćwiczeniaT. Małkowski
GWO
Przyroda
„Przyrodo, witaj 6” – podręcznik + ćwiczenia
E. Gromek, E. Kłos
WSiP
Muzyka
„ Muzyka 6”
seria „Ciekawi świata”
podręcznik (bez ćwiczeń)Justyna Górska- Guzik
Operon
Zajęcia komputerowe
Bez podręcznika
-
-
Religia
„ Tajemnice BOGAtego życia”- podręcznik
red. Zbigniew Marek SJ
Jedność
Zajęcia techniczne
Zajęcia techniczne ,,Jak to działa” (kontynuacja)
Lech Łabecki, Marta Łabecka
Nowa Era
Plastyka
„Plastyka 4-6”
seria „Ciekawi świata”
( kontynuacja)-bez ćwiczeńAnita Przybyszewska-Pietrasiak
Operon
Język angielski
Evolution plus 3
podręcznik + ćwiczenie
Nick Beare
Macmillan
Integracyjna zabawa w Zabielu Wielkim
Podziękowanie
Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Przystani serdecznie dziękują pani Bożenie Napiórkowskiej – dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Zabielu Wielkim za zorganizowanie integracyjnej uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta odbyła się 8 czerwca 2015 roku na terenie szkoły w Zabielu i wzięli w niej udział wychowankowie obu placówek. Dzieci aktywnie, spontanicznie i z wielką radością uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach oraz wielu niespodziewanych atrakcjach. Dziękujemy za wielkie serce okazane dzieciom.
link do informacji na portalu moja-ostroleka.pl
http://www.moja-ostroleka.pl/integracyjna-zabawa-w-zabielu-wielkim-zdjecia,1434359703,2.html
Mała Olimpiada Matematyczna w Pełtach
W Szkole Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Pełtach zorganizowano Małą Olimpiadę Matematyczną. Wzięło w niej udział 45 uczniów z 10 szkół podstawowych w: Czarnotrzewiu, Pełtach, Pupkowiźnie, Rżańcu i Zdunku wchodzących w skład Zespołu Szkół SIGiE oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w: Białusnym Lasku, Krysiakach, Przystani, Warmiaku i Zalesiu.
Przystań reprezentowali: Szymon Ciak i Karolina Oleszczak z klasy III oraz Karolina Mroczkowska i Klaudia Wołosz z klasy IV.
Uczestnicy Olimpiady mieli za zadanie m.in. wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu rozwiązywania zadań tekstowych o różnym stopniu trudności oraz zastosowaniem pojęć matematycznych w sytuacjach praktycznych. Najlepiej z naszych uczniów zareprezentowała się Karolina Oleszczak, która uzyskała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody a najlepsi dyplomy wraz z nagrodami.
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
Szkoła Podstawowa w Przystani, Przystań 33 zaprasza do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na ,,Zakup i dostawę opału – wegla kamiennego” w okresie od 01 kwietnia 2015 r. do 31 grudnia 2015r.
"Młodzież zapobiega pożarom" - etap powiatowy
Turniej Wiedzy Pożarniczej p.n. „Młodzież zapobiega pożarom".
W dniu 26 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach odbyły się Eliminacje Gminne XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.n. „Młodzież zapobiega pożarom". W Turnieju brali udział Mateusz Zabielski i Julia Król z klasy V. Podobnie jak rok temu Mateusz "stanął na podium". Z II miejsca awansował do Eliminacji Powiatowych, które odbędą się 19 marca 2015r. w Ostrołęce. Awans do dalszego etapu uzyskała też ubiegłoroczna absolwentka naszej szkoły, Zuzanna Białobrzeska.
II Powiatowy Przegląd Pieśni pt. „Zakazane piosenki”
13 lutego 2015r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewo-Borkach, ul. Broniewskiego 19 odbył się II Powiatowy Przegląd Pieśni pt. „Zakazane piosenki” (z okresu okupowanej Warszawy), którego organizatorem było: Gimnazjum im. K.K Baczyńskiego w Nowej Wsi oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewo-Borkach. Przegląd został objęty patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego, Starosty Powiatu Ostrołęckiego oraz Wójta Gminy Olszewo-Borki.
W przeglądzie brała udział Wiktoria Sypniewska z klasy V.
Pierwsza lekcja tańca z Cats Claw Crew
Dziś odbyła się w naszej szkole pierwsza lekcja tańca. W spotkaniu z dwójką młodych ludzi, którzy zapoznali społeczność szkolną z tajnikami breakdance uczestniczyli przedstawiciele Kuriera Ostrołęckiego i portalu moja-ostroleka.pl. Do przeczytania przygotowanych przez nich artykułów i obejrzenia dużej ilości zdjęć zapraszamy na strony:
http://kurierostrolecki.pl/241716,Przystan-Aktywne-i-taneczne-ferie-w-szkole.html#axzz3PfnbQYVb
oraz
http://www.moja-ostroleka.pl/przystan-nauka-tanca-z-cats-claw-crew-zdjecia,1421934151,2.html
Na zakończenie mistrzowie pokazali uczniom swoje umiejętności. Następne spotkanie z tańcem już za tydzień.
Szlachetna Paczka
Dzięki zaangażowaniu darczyńcy posła Arkadiusza Czartoryskiego i grupy młodzieży, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia 20 rodzin otrzymało paczki. Spotkanie z rodzinami zorganizowała p. Aneta Larent przewodnicząca Rady Gminy Olszewo-Borki i jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole. Życzyła wszystkim, aby magia tych szczególnych świąt wzmocniła w nich więzi rodzinne i przyjacielskie. Stwierdziła, że nie ma nic piękniejszego niż świadomość, że można dać cząstkę siebie i w ten sposób sprawić radość drugiemu człowiekowi. Jej zdaniem, tak wspaniała inicjatywa daje mnóstwo satysfakcji, pozwala dostrzegać problemy innych, szanować odmienność i doceniać własne szczęście. Naprawdę warto jest mieć otwarte serce i wyciągać pomocną dłoń. Dobrze jest przekazywać radość i widzieć uśmiech na twarzach otaczających nas ludzi i pomagać im przetrwać trudne chwile.
Archiwum Aktualności