Kodowanie na dywanie to świetne wzbogacenie zajęć właściwie o każdej tematyce. Tym razem układaliśmy wiosenne kwiaty. Nauka w formie zabawy to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej.
Kodowanie na dywanie to świetne wzbogacenie zajęć właściwie o każdej tematyce. Tym razem układaliśmy wiosenne kwiaty. Nauka w formie zabawy to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej.
Uczniowie naszej szkoły: Maja Bonus, Ola Żerańska, Ania Bielacka i Jurek Woźniak wzięli udział w konkursie dietetyczno-kulinarnym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Powiatowych w Ostrołęce oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test, dotyczący zagadnień dietetycznych i zdrowego odżywiania. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 8 uczniów. Ich zadaniem było przygotowanie zdrowego deseru według przygotowanego przez organizatorów przepisu.
Gratulujemy naszym uczennicom, które zajęły czołowe miejsca. Ola I miejsce, Ania II miejsce.
Pierwsze wiosenne warsztaty siania warzyw za nami.
Dzieci miały okazję zapoznać się z prawidłowym sposobem wysiewu nasion papryki. Zanim jednak przystąpiły do pracy mogły sprawdzić się w zagadkach o warzywach, po czym posmakowały soczystej chrupiącej papryki.
Po takim wstępie dzielnie przystąpiły do siania nasion. Na koniec każde dziecko dumnie zaniosło swoją doniczkę na przedszkolny parapet by móc obserwować zachodzące zmiany....no to czekamy🌶️🌶️🌶️
Nasza Szkoła obchodziła Dzień Dinozaura. Uczniowie świetlicy oraz przedszkola w pracy wykazali się sprytem, ciekawością, cierpliwością oraz zaangażowaniem w poszczególne zadania, Wykonaliśmy wspólny plakat oraz samodzielne prace, naśladowaliśmy również ruchy tych ogromnych stworzeń. Zajęcia multimedialno-plastyczno-ruchowe sprawiają wiele radości.
Na zajęciach języka niemieckiego klasa 8 stworzyła prezentację „Frankfurt nad Menem”, prezentując walory tego miast. Prezentację zawiesili na tablicy klasowej, żeby inni uczniowie mogli doczytać się ciekawostek, bądź podziwiać zabytki tego interesującego miasta. Frankfurt jest to jedna z najważniejszych metropolii finansowych świata, oraz znane centrum wystawiennicze i handlowe. Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, naukowym, jak też turystycznym, więc może kiedyś odwiedzimy te miasto.
W dniu 4 marca 2025r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w VI edycji międzyszkolnego konkursu historycznego pt. "Czas Żołnierzy Wyklętych". Celem konkursu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944 -1963. Konkurs był skierowany do uczniów klas VII i VIII z terenu gminy. Do rywalizacji stanęło 20 uczniów z pięciu szkół.
Zwycięzcami zostały:
I miejsce - Anna Bielacka
I miejsce - Aleksandra Żerańska
wyróżnienie - Weronika Załęska
Dnia 10 marca 2025r. dzieci zklasy 1 i 2 wybrały się na wycieczkę do lasu. Obserwowały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Udało się zaobserwować pracę kreta, motyla, posłuchać śpiewu ptaków oraz jak kwitną drzewa. Dzięki takim zajęciom dzieci lepiej poznają przyrodę.
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.
8 marca radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy w tym szczególnym dniu złożyli życzenia i tradycyjnie zaśpiewali wszystkim dziewczynkom uroczyste „100 lat”, następnie złożyli im serdeczne życzenia i wręczyli upominki.
Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach.
Uśmiechnięte buzie naszych uczniów i przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.
Uczniowie klasy 2 poznawali historię swoich rodzin. W trakcie zajęć dzieci poznały pojęcia takie jak rodzina, ród, przodkowie. Lekcja ta pozwoliła dzieciom poznać dzieje swojej rodziny oraz sposób zapisu ciągłości rodu w formie drzewa genealogicznego .
Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
W ramach realizacji programu Rodzice czytają dzieciom zapraszamy rodziców do czytania bajek dzieciom w czasie odpoczynku po obiedzie lub innym dogodnym dla Rodziców czasie.
Dziś naszym przedszkolakom czytała pani Ania, mama Miłosza. Dziękujemy bardzo za miło spędzony czas przy lekturze o krasnoludkach i o króliczku.
Wspaniałe występy naszych uczennic w IX edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "Valentine Song" Dnia 27 lutego w I Liceum Ogólnoks
ztałcącym w Ostrołęce odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "Valentine Song". W wydarzeniu wzięło udział aż 17 utalentowanych uczestników z naszego powiatu.
Z radością informujemy, że w konkursie brały udział uczennice naszej szkoły: Anna Zofia Bielacka, która wykonała piosenkę "Somewhere Only We Know", oraz Maja Paula Bonus, która zaprezentowała utwór "The Course of This Story".
Ich występy były pełne emocji i zaangażowania, a talent i ciężka praca, które włożyły w przygotowanie, zostały docenione przez jury oraz publiczność.
Gratulujemy naszym uczennicom odwagi, pasji i niezapomnianych występów na scenie. Cieszymy się, że reprezentowały naszą szkołę z tak wielkim zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze niejednokrotnie będziemy świadkami ich sukcesów muzycznych!
27 i 28 lutego 2024 roku, przedszkolaki obchodziły Dzień Niedźwiedzia Polarnego.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat wyglądu i zwyczajów niedźwiedzia polarnego zamieszkującego Arktykę a także poznały innych mieszkańców Bieguna Północnego.
Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z zagadnieniem ocieplania klimatu i uwrażliwienie na potrzebę ochrony tego zagrożonego gatunku jakim jest niedźwiedź polarny.
Robiliśmy doświadczenie z roztapiającym się lodem, zabawy matematyczne w niedźwiedzia łowiącego ryby a na koniec dzieci wykonały prace plastyczną.
W lutym w naszej szkole w Przystani odbyły się dwa wydarzenia, które dostarczyły wszystkim uczniom dużo wrażeń i radości. Walentynki Walentynki to czas, w którym szczególnie zwracamy uwagę na przyjaźń i miłość.
Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby w szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Na korytarzu szkoły pojawiły się specjalne „poczty walentynkowe”, które pozwoliły na anonimowe przekazywanie miłych słów i gestów.
Tłusty Czwartek – 20 lutego Nie zabrakło również tradycji związanej z Tłustym Czwartkiem! Samorząd Uczniowski zorganizował pyszne smakołyki dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli.
Tego dnia szkoła zapełniła się zapachem pączków, faworków i innych tłusto czwartkowych przysmaków. Każdy miał okazję spróbować tych tradycyjnych słodkości.
Podczas piątkowych sensorek, jak zawsze świetnie sie bawiliśmy. W zabawie tej powstał bałwan, którego tworzenie przyniosło dzieciom wiele radości.
W dniu 19 lutego naszą placówkę odwiedzili panowie policjanci, którzy przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz przypomnieli korzyści noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Utrwalony został numer alarmowy 112. Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród przedszkolaków opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstrowanie sprzętu policyjnego.
Uczniowie klas VII i VIII nie są obojętni wobec zimowej sytuacji ptaków. Przygotowali specjalne kule z produktów uwielbianych przez skrzydlatych braci mniejszych. Nie zabrakło w nich ziaren zbóż, słonecznika, dyni oraz tłuszczu. Tak przygotowane przysmaki zawisły w szkolnym ogrodzie.
Klasy VII I VIII wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez katedrę Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie rozwiązywali zadania online przygotowane specjalnie na tę okazję przez studentkę polonistyki.
18 lutego zrobiło się naprawdę kociarsko!
Dzieci poznały fascynujący świat kotów – dowiedziały się, że kotki mogą bardzo różnić się od siebie, szczególnie umaszczeniem. Ale jest coś, co je wszystkie łączy… Kocimiętka! A co to takiego? Dlaczego koty ją tak uwielbiają?
Nasi uczniowie świetlicy oraz przedszkolaki byli zachwyceni zajęciami. Posiadali na twarzach uśmiechu było co niemiara, a zmysł węchu pracował na pełnych obrotach! Nie zabrakło również zabawy ruchowej! Jak prawdziwe kotki dzieci ćwiczyły zwinność i refleks, próbując złapać i przemieścić kłębek włóczki po torze przeszkód. Poradziły sobie świetnie ze stworzeniem fotobudki z kotami oraz prac plastycznych, sweterki oraz szaliki dla kotów wyszły przepiękne.
Dla kota nie ma miejsca, w które by nie wszedł – i tak samo nasi uczniowie pokonały każdą przeszkodę z gracją prawdziwych kocich akrobatów. Co uczniowie rozwijali? Zmysł węchu Zwinność i koordynację ruchową. Refleks i koncentrację Świadomość różnic i podobieństw w świecie zwierząt
Pedagog Beata Ryfa
W dniu 30 stycznia 2025 roku, odbyło się podsumowanie II Powiatowego Konkursu "Bożonarodzeniowy Anioł". Konkurs zorganizowała Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Czerwinie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Czerwinie dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Ostrołęckiego oraz Wójtów Gmin z terenu działania placówki. W uroczystości wzięli udział: Wicestarosta Ostrołęcki - Pan Artur Kozłowski, Radna Powiatu Ostrołęckiego - Pani Mariola Zalewska,Wójt gminy Goworowo - Pan Piotr Kosiorek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Czerwin - Pani Justyna Jabłonka. Wójta gminy Czerwin reprezentowała Pani Izabela Załęska - Sekretarz Gminy Czerwin.
Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z powiatu ostrołęckiego w wieku od 3 do 20 lat i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do oceny wpłynęło 98 aniołów różnej wielkości, wykonanych w różnych technikach i z różnych materiałów.
Nasi uczniowie zajeli:
w kategorii dzieci z programu WWRD - I miejsce- Antoni Julian Archacki
w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym ( 3 – 6 lat) - Wyróżnienie - Antoni Jaworowski
w kategorii uczniowie szkoły podstawowej – kl. I – III - Wyróżnienie -Franciszek Archacki
Nagroda wójta Gminy Olszewo – Borki otrzymał Konrad Pawlikowski
Nagroda Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czerwinie otrzymała Aleksandra Żerańska
Serdecznie gratulujemy !
Powered by aSc EduPage