Wielkanocne warsztaty plastyczne- Akademia Lubella
Ozdobne kanapeczki z wykorzystaniem jajeczek. Zajęcia z cyklu zajęć Akademia Lubella w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się jak tradycje Wielkanocne "wyglądają" na talerzu, czyli co jemy i jak dekorować potrawy Wielkanocne.
Smaczne zajęcia plastyczne.
X Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich "Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej"
4W dniu dzisiejszym, odpowiadając na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej i Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach, siedmioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w X Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich "Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej" organizowanym pod hasłem " Jak to dawniej na kurpiach bywało".
Forum edukacyjne- wyjazd klasy ósmej
20.03.2024 r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w "Forum edukacyjnym" które odbyło się na Hali Gołasia w Ostrołęce. Przedstawiciele różnych szkół średnich i wyższych zachęcali do zdobycia wiedzy o swoich szkołach oraz do składania podań do klas pierwszych.
Wszyscy bardzo pieczołowicie prezentowali swoje placówki. Uczniowie naszej szkoły z pewnością wynieśli sporo wiedzy o nowych szkołach i przyszłych wyborach życiowych. Każdy z zainteresowaniem przyglądał się placówkom szkół średnich do których wybierają się od nowego roku szkolnego.
Projekt "Ciekawe zawody"- spotkanie przedszkolaków z policjantem
815 marca nasze przedszkole odwiedzil pan Piotr Żerański tata Helenki, ktory w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu- Ciekawe zawody przyblizyl dzieciom zawod policjanta a wraz znim podstawowe zasady bezpiecznego poruszania sie po drogach oraz przypomnial numery alarmowe. Dzieci otrzymaly wskazowki, jak zachowac sie w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groznego psa. Przedszkolaki chetnie cwiczyly pozycje "zolwika", ktora chroni przed atakiem zwierzecia. Jednak najwiekszym zainteresowaniem cieszyla sie prezentacja wyposazenia policyjnego, niezbednego podczas wykonywania pracy policjanta, pobieranie odbitek paluszkow. Dzieci zadawaly mnostwo pytan, dzielily sie takze swoimi doswiadczeniami, pokazaly, ze sa odpowiedzialne i wiedza, jak nalezy sie zachowywac na drodze i w najblizszym otoczeniu. Na koniec otrzymaly w prezencie od naszego goscia sliczne kamizelki odblaskow
Laboratoria przyszłości
Laboratoria ciąg dalszy. Tym razem z uczniami klas 4-5. Druk 3D wymaga zwinnych rączek , które usuną z naszych drukowanych figur niepotrzebne elementy podpór. Uczniowie kolejny raz udowodnili jak bardzo ciekawi jesteśmy nowych wyzwań. A na zajęciach świetlicowych uczniowie próbowali okiełznać roboty Cue i Dasch.
Z wizytą u weterynarza
"Gdy Ci zwierzę zachoruje
wiedz, że człowiek się znajduje
co wybrał zawód taki,w którym leczy się zwierzaki.
On przez lata swej praktyki podpatrywał ich nawyki
i zdobywał doświadczenie jak wygląda ich leczenie.
Teraz szczepi, bada, radzi co kto tylko przyprowadzi
koty, ptaki, psy, gryzonie z przyjemnością bierze w dłonie."
Dzień Kobiet
Niech wie młodzież i maluszki, że wkrótce dzień krawata i muszki – to już piątek 8 marca!
Niech nas zadziwią przystojni koledzy oraz uśmiechnięte dziewuszki
a na szyjach prawie wszystkich – kolorowe krawaty i muszki.
Mucha, krawat szyku doda. Niech trwa na kulturę moda!
238 marca, jak co roku już od 113 lat, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto to zostało ustanowione prze Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku.
Zaelektryzowani – „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”
Tuż przed weekendem w drugi piątek marca zjawiła się w naszej szkole grupa „ZAELEKTRYZOWANI”, specjalizująca się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie interaktywnych spektakli. Celem spotkania było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów naszej placówki, poprzez przygotowany spektakl "Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne".W ramach spektaklu dzieci obejrzały i dowiedziały się na czym polegają eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Tematyka była różnorodna:
Pożegnanie
17W dniu 27 lutego 2024 r. zakończyły pracę Panie Agnieszka Budziszewska, nauczycielka języka polskiego i Hanna Grzegorczyk, nauczycielka wychowania przedszkolnego. Panie odeszły na zasłużoną emeryturę.
"Pożegnania są najtrudniejsze, dlatego trudno powstrzymać wzruszenie"
Dyrektor szkoły pan Jerzy Kruk podziękował za pracę dydaktyczno-wychowawczą, nieoceniony wkład w rozwój młodego pokolenia oraz współtworzenie atmosfery wzajemnego szacunku, wysoką kulturę osobistą, życzliwość oraz wsparcie.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
W dniu 27 lutego 2024r. w szkole Podstawowej w Olszewie -Borkach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Przewodniczącym Komisji Konkursowej był pan Dariusz Kossakowski – Prezes Zarządu Gminnego Oddziału OSP.
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VIII Jakub Chełstowski i Aleksander Kłos, opiekun pan Dariusz Drozdowski.
Dzień Dinozaura
8Dzień Dinozaura💚 obchodziliśmy 26 lutego. To świetny moment na poszerzenie wiedzy o tych przerażających gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi. Dinozaury to temat tak szeroki i fascynujący, że można w nim przemycić mnóstwo wartościowych treści. Dzieci na tematykę dinozaurów czekają cały rok, a później wplatają w swobodne zabawy dinozaurowe elementy.
Musical " Mały Książe"- wycieczka klasy pierwszej
623.02.2024r. uczniowie klasy I mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym musicalu „Mały Książę”, który odbył się w Ostrołęckim Centrum Kultury. "Mały Książę" to opowieść o chłopcu, który odwiedzając kolejne planety odkrywa siebie samego. Antoine de Saint – Exupéry mówi o przyjaźni, miłości, odpowiedzialności, samotności i cierpieniu. Bez zbędnego moralizowania, w sposób prosty i bezpośredni, z dziecięcą naiwnością i otwartością dzieli się z czytelnikami refleksjami o tym, że „dobrze widzi się tylko sercem. To, co najcenniejsze, jest niewidoczne dla oczu”.
Zajęcia plastyczne klas 4-7
Zajęcia plastyki nie muszą być nudne. Uczniowie klas 4-7 podczas zajęć wykorzystywali w tworzeniu prac poznane techniki malarskie. Kreatywność dała o sobie znać podczas tworzenia ozdób na ścianę, czyli ramki na zdjęcia. Podczas tworzenia wykorzystywaliśmy materiały z odzysku, czyli stare gazety, włóczki, wstążeczki itp. Oto nasze zmagania. Efekty naszych działań będzie można podziwiać na szkolnej tablicy „Galeria sztuki”
Sensorki- zajęcia sensoryczne w przedszkolu
6Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu.
Dziś na sensorkach wykonaliśmy zimowe woreczki sensoryczne, usprawnialismy małą i dużą motorykę przy muzyce Antonio Vivaldiego "Zima".
"Rodzice czytają dzieciom"
Nasz projekt "Rodzice czytają dzieciom" cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziś dzieci wysłuchały opowiadania o kózce z cyklu "Bajki pomagajki", o tym jak ważna jest prawdomówność.
Dziękujemy Pani Kindze - mamie Kazia i Kostka za ponowne odwiedziny.
Antarktyda oczami przedszkolaków
8Dziś dzieci z naszego przedszkola wykorzystując wiadomości o Antarktydzie zdobyte podczas zajęć oraz obejrzeniu ciekawych filmów edukacyjnych wykonali z różnych materiałów makietę Antarktydy. Przedstawia ona wiele ciekawych szczegółów oraz zwierzęta zamieszkujące ten najzimniejszy kontynent świata. Zapraszamy do galerii.
Rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz przedszkola.
W załacznikach znajdują się Zarządzenia Rady Gminy Olszewo-Borki dotyczące naboru do przedszkola oraz do klasy I szkoły podstawowej oraz dokumenty, które mają złożyć rodzice dzieci.
Walentynki 2024
814 lutego br. w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Samorząd Uczniowski chcąc umilić społeczności szkolnej ten wyjątkowy dzień zorganizował szkolną pocztę walentynkową. Uczniowie mieli możliwość przesłać własnoręcznie wykonaną kartkę do wyjątkowej osoby bądź przygotowane już wcześniej przez Samorząd Uczniowski karteczki z cytatami.
Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"
18 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w
Olszewie-Borkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją". Uczniowie
recytowali utwory Władysława Broniewskiego.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Magdalena Mikulak- klasa I
2. Alicja Głażewska - klasa IV
3. Aleksander Głażewski - klasa V
4. Filip Król- klasa VI
5. Nikola Sypniewska- klasa VIII
Choinka noworoczna
42W piątkowe popołudnie 29 lutego odbyła się tak długo oczekiwana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Przystani choinka noworoczna. W tym dniu korytarz szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, superbohaterów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, a także rodzicami i nauczycielami. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Największą niespodzianką dla dzieci była wizyta Św. Mikołaja, który nie zapomniał o naszch uczniach i podarował każdemu mały upominek. Dzieci w podziękowaniu opowiedziały mu krótkie wierszyki.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Galeria zdjęć
brak danych