OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ MATEMATYKI
1512 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Począwszy od poniedziałku w dniach 13 – 17 marca 2023 w naszej szkole obchodziliśmy TYDZIEŃ MATEMATYKI. Przedszkole: Zadaniem grupy przedszkolnej było przygotowanie plakatów wiosennych. Plakat przygotowany był jedynie z kształtów, które są figurami geometrycznymi (np. kwadrat, prostokąt, trójkąt, koło, …). Przedszkolaki wykonały zadania matematyczne pod okiem wychowaczyni.
Pierwszy Dzień Wiosny
19„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”
21 marca 2023r. świętowaliśmy w Szkole Podstawowej w Przystani PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.
Dzieci rywalizowały w programie sportowo-rekreacyjnym, który miał wyłonić najbardziej usportowioną klasę w szkole i zagwarantować dobrą zabawę wszystkim uczestnikom i kibicom. Zespoły startowały z olbrzymim zaangażowaniem, wkładając w każdą konkurencję wszystkie swoje umiejętności i serce do walki.
Laboratoria przyszłości
17Uczniowie klasy VI-VII na zajęciach z wychowawcą panią Betą Ryfą zajmowali się zestawem Fortbot. Zestaw ten umożliwi wypracowanie solidnych podstaw praktycznych i teoretycznych pod tworzenie własnych prototypów urządzeń elektronicznych, włączając w to także komputery i rozbudowane układy kontrolno-pomiarowe.
Dzień Kobiet
12"Być kobietą, być kobietą...
Mieć pół kilo biżuterii, kapelusze takie dużeI
od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże."
8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia i śpiewali sto lat dziewczynkom i swojej pani. Nie obyło się bez słodyczy, drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.
IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich „Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej”
4Gminna Biblioteka Publiczna i Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach zorganizowały IX Przegląd Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich pod hasłem "Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej".
Przegląd odbył się 07.03.2023r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5-6 lat. W zmaganiach wzięło udział piętnastu przedszkolaków z przedszkoli z terenu gminy Olszewo-Borki i Ostrołęki.
Warsztaty " Co jemy ? Produkty zdrowe i niezdrowe "
6 marca na zajęciach świetlicowych odbyły się warsztaty " Co jemy? Produkty zdrowe i niezdrowe" z pielęgniarką z Moniką Zawrotną.
Tego dnia uczniowie przynieśli opakowania po przeróżnych produktach z własnych domów po czym wspólnie z Panią Moniką sprawdzali jaki skład mają dane produkty.
Prowadząca wytłumaczyła uczniom jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazała alternatywy dla niezdrowych i fast foodowych przekąsek i potraw. Uświadomiła również uczniom jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich życie i zdrowie.
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny" - napisał w lutym 2010 roku prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego dnia pamięci.
Poczta Walentynkowa
614 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.
Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,SPOTKANIE Z POEZJĄ"
Dnia 1 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-
Borkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją".
Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych:
Klasy 0 - III
Klasy IV - V
Klasy VI - VIII
Uczniowie klas I - V prezentowali utwory pod hasłem „Nasze Mazowsze”. Uczniowie klas
VI - VIII recytowali utwory ze zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
Choinka szkolna
25Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami i zaproszonymi przyjaciółmi.
W tym roku choinka odbyła się w piątek 3.02. Zabawa miała miejsce na korytarzu szkolnym , którą udekorował Samorząd Szkolny z pomocą wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Wycieczka na lodowisko
31.01 2023r. korzystając z zimowej aury, uczniowie klasy IV-VIII pod opieką nauczycieli wybrali się na kryte lodowisko miejskie w Ostrołęce . Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło trochę czasu. Najpierw trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem.
Jasełka w kościele parafialnym
1W dniu 29.01.2023r. w pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i choinek, aktorzy z naszej szkoły pragnęli odtworzyć wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących młodych wykonawców. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił, w słowach uznania i podziękowania ks.proboszcz Bogdan Najda.
Dzień Babci i Dziadka
12Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez w naszej szkole.To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Śniadanie- ważna sprawa !
Czy wiecie, jak ważna jest rola śniadania w diecie młodego człowieka? A może znacie odpowiedź na to, jak komponować śniadanie w zależności od pory roku? Nasi uczniowie z klasy III, IV, V mogą pochwalić się, że mają tę wiedzę w “małych paluszkach”!
Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pielęgniarkę Panią Monikę Zawrotną. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda aktualna piramida żywienia, jakie składniki i w jakich ilościach powinny składać się na pożywne, zdrowe śniadanie oraz jak jeść by dostarczać organizmowi energii nie tylko do zabawy, ale i nauki.
Dzień Eksperymentów w przedszkolu
1119.01 odbyły się w przedszkolu bardzo ciekawe zajęcia badawcze. Zajęcia o charakterze eksperymentu, zwane również zabawami badawczymi są niezwykle istotne w wielokierunkowym rozwoju dziecka oraz zaspokajaniu naturalnej ciekawości poznawania otaczającego świata. Tego typu zabawy pozwalają na doświadczanie nowych wrażeń, odkrywanie nieznanych dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk, prowadzenie obserwacji oraz wyciąganie trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk.
Jasełka w kościele
Drodzy Rodzice !
Serdecznie zapraszamy na Jasełka przygotowane
przez uczniów Szkoły Podstawowej w Przystani.
Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 29.01.2023 r.
w trakcie Mszy Świętej w kościele Narodzenia NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Nowej Wsi o godz. 10.00.
Dzieci występujące w przedstawieniu zapraszamy do kościoła na godz. 9.00
Zajęcia z robotem Cue
9W dniu 13.01.2023 wkroczyliśmy z naszymi uczniami w wymiar kodowania oraz robotów . Dzięki projektowi Laboratoria przyszłości do naszych sal lekcyjnych zawitał robot Cue.
Przedszkolaki miały możliwość poznać sposób tworzenia drogi którą będzie poruszał się robot, kodowali, uczyli się kształtów oraz liczb z naszą naukowa maskotką. Uczyli się nie tylko kodowania ale również języka angielskiego. Dodatkowo wykonali zadania w których z wybranych elementów tworzyli wylosowanego robota przyszłości... A może właśnie jesteśmy świadkami gdzie tworzy się historia i zaprojektowaliśmy nowoczesne roboty...
Kurpiowskie smakołyki- fafernuchy
Fafernuchy to tradycyjne kurpiowskie ciasteczka z marchewki i mąki, z dużą ilością pieprzu. Słodko-pikantne przysmaki od lat królują na stołach mieszkańców Kurpiowszczyzny, a tradycja ich wypiekania zachowała się do dziś. Każda gospodyni ma swój sekretny przepis i dodaje do nich swój sekretny składnik.
Apel z nagrodami
13Dziś nasi uczniowie uczestniczyli w apelu, podczas którego wręczone zostały nagrody dla dzieci.
Nagrody oraz dyplomy otrzymali uczniowie, którzy brali udział w :
- Konkursie plastycznym " Bajkowa zakładka do książki "
- Konkursie plastycznym " Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa"
- Konkursie
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Galeria zdjęć
brak danych