Strona główna
Malowanie na folii – świetna zabawa plastyczno-sensoryczna
5Malowanie na folii spożywczej.
Stolik, farby i folia spożywcza, to godzina fantastycznej zabawy plastyczno-sensorycznej. Niewiele trzeba, aby w atrakcyjny sposób zająć dzieciom czas.
Folia pozwala eksperymentować i zachęca dzieci do artystycznych działań. Kiedy maluchom znudzi się malowanie pędzlem, mogą szaleć z odbijaniem rąk, rozcieraniem farby, rozmazywaniem i „ciapaniem”.
Krajobraz zimowy
9Zima to najpiękniejsza pora roku. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię. Magię zimowego klimatu podkreśla skrzący się mróz, biały puch na dachach budynków, w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu, a na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć pięknych, zimowych pejzaży wokół naszej szkoły.
Konkurs historyczny ARMADA 2020
Uczennica klasy VIII, Julia Pawlikowska, reprezentowała naszą szkołę w nowym konkursie historyczno-marynistycznym ARMADA 2020.
Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica.
Zimowe dokarmianie ptaków
11Dzieciaki z naszej szkoły już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc przedszkolaków. Najważniejsze informacje o sposobach dokarmiania ptaków oraz zwierząt leśnych przekazała im pani wychowawczyni, a na zajęciach technicznych zrobili wspólnie prezent dla ptaków zamieszkujących w pobliżu przedszkola – karmniki.
Zajęcia sensoryczne
3Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu. Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu maluch potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi. A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świe
Dzień Babci i Dziadka
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola dla swoich Babć oraz Dziadków przygotowały uroczystość on-line z tej okazji.
Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyni zaprezentowały piosenkę oraz taniec, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły dla bliskich, aby w szczególny sposób okazać im szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
Rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastyczno - profilaktycznego „Kupuję – nie ryzykuję”
Uczniowie z naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych nt. „Kupuję – nie ryzykuję”, zorganizowanego dla terenu garnizonu mazowieckiego w ramach projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Narodowy Bank Polski.
Powrót do szkoły klas I-III
Szanowni Rodzice,
Od 18.01.2021 (poniedziałek), uczniowie klas I-III wracają na zajęcia stacjonarne w szkole. Zajęcia rozpoczną się o godz. 8:00.
Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Opracowane zostały specjalne zasady mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Bal karnawałowy!
14Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 08.01.2021 r. w naszym Przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów czy Spider-Mana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Półkolonie zimowe
12W trakcie ferii odbywają się w naszej szkole półkolonie zimowe. Na dzieciaki uczestniczące w półkoloniach czeka mnóstwo atrakcji. Każdego dnia zostały przygotowane różnorodne gry i zabawy oraz zajęcia kulinarne. Uczniowie wspólnie rysują, śpiewają, tańczą oraz wykonują prace techniczne, mi.in. pacynki. Na warsztatach kulinarnych, każdego dnia powstają inne smakołyki - kanapki, naleśniki, faworki czy pizza:) Powstało również wspólne kino, a gdy pada śnieg korzystamy z niego na szkolnym boisku.
Świąteczne pierniczki
4W naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych - dzieci piekły świąteczne pierniki.
Pani Marzena zapoznała dzieci ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały przez dzieci dokładnie wymieszane, zagniecione i rozwałkowane ciasto, a na końcu wycięte za pomocą foremek pierniczki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek.
Pierwszy śnieg!
Nasze cudowne Przedszkolaczki wykorzystały pierwszy tegoroczny śnieg i na szkolnym boisku ulepiły wspaniałego bałwana!
Nie obyło się również bez tradycyjnej bitwy na śnieżki czy robienia śnieżnych aniołków.
Dzieciaki bardzo dobrze się bawiły! Czekamy na następne opady aby mogły powstać kolejne, tak wspaniałe śnieżne budowle!
Konkurs Recytatorski "Kurpie Zielone w Literaturze"
To już 37. edycja Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze" w kategorii klas V-VIII. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją z regionu kultury kurpiowskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.
W dniu 7 listopada 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewo-Borkach odbyły się eliminacje. Komisja konkursowa oceniała 14 uczestników w dość nietypowy sposób, bowiem oceniane były nagrania wykonanych przez uczestników recytacji. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłym pomysłem w prezentacji swoich popisów recytatorskich - wystąpienie w stroju kurpiowskim przy kominku, czy w jesiennej scenerii.
Odwiedziny Mikołaja w przedszkolu
6Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki.
7 grudnia 2020 roku w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie Mikołajkowe. Najpierw Pan Dyrektor Jerzy Kruk wraz z Paniami: Marzeną, Martą, Pauliną i Małgorzatą – jako pomocnicy Mikołaja – przygotowali dzieci na jego przyjście. Nauczyli przedszkolaki ulubionego tańca Św. Mikołaja, okrzyku przywołującego Mikołaja oraz wiersza dla oczekiwanego gościa. Dopóki Święty Mikołaj nie dotarł do Przedszkola, dzieci wesoło bawiły się przy świątecznych piosenkach. Po wyczerpującej zabawie wreszcie zjawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Nie zapomniał oczywiście drobnych upominków dla wszystkich grzecznych dzieci:)
Spotkanie on-line z Policjantem
127 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu on-line, przeprowadzonym przez asp. Krzysztofa Kolator z KMP w Ostrołęce, na temat "Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta".
Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas VII-VIII. Pan Policjant opowiedział uczniom o zabezpieczeniach banknotów, jak rozpoznać banknot podrobiony oraz co zrobić w sytuacji gdy staniemy się ofiarą oszusta. Zwrócił również szczególną uwagę na bezpieczeństwo w sieci, jak postępować z wiadomościami o podejrzanej treści oraz w jaki sposób nasz komputer może stać się narzędziem w rękach przestępców.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola w przebraniach, również pluszowych:)
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce.
Konkurs plastyczny "Z Puszszy do sieci"
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym „Z Puszczy do sieci”, zorganizowanym przez Związek Kurpiów. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą kurpiowską.
Miło nam poinformować, że wielu naszych uczniów zajęło wysokie miejsca mimo tego, że zainteresowanie konkursem było dosyć duże, gdyż wzięło w nim udział aż 103 uczestników.
Poradnik Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Proces wychowania i kształcenia prowadzony w klasach I-III szkoły podstawowej umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości i sensu działania. Ten sam proces realizowany obecnie w domu ma umożliwić dzieciom poznanie tych aspektów.
Rodzice powinni spokojnie przedstawić dzieciom sytuację, w której się znalazły, wyjaśniając przyczyny izolacji. W domu Rodzice w sposób naturalny bawią się z dziećmi i każda zabawa, gra, rozmowa, wspólne oglądanie filmu to formy wspierające rozwój dziecka. Czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne, lepiej zorganizowane, odpowiedzialne. Pobyt w domu daje możliwość częstszych rozmów z dziećmi na interesujące je tematy. W ten sposób można wzbogacać ich słownictwo oraz wiedzę o świecie. Ważne jest także wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich i wyjaśnianie. Głośne c
11 Listopada - Święto Niepodległości
Tego roku, inaczej niż zazwyczaj uczciliśmy Święto Niepodległości. Sytuacja epidemiologiczna zamknęła nas w domach, ale to nie powstrzymało nas przed oddaniem hołdu naszej ojczyźnie.
Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pod opieką nauczyciela historii, Pani Joanny Krukowskiej, przygotowali przepiękny film. Akademia odbyła się w formie on-line.
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 13.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych