Sobota 20.10.2018

REALIZOWANE PROJEKTY

"B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony"

 

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Zdrowo jem, więcej wiem

Odpakowani.pl

 

Aktualności

 • 8.10.2018r uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pokazy astronomiczne w profesjonalnym, przenośnym planetarium. Wykorzystanie tego narzędzie dydaktycznego pozwoliło na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie. Pokaz przybliżał zagadnienia z podstawy programowej z zakresu wiedzy o środowisku, geografii, astronomii i fizyki.

 • Społeczność szkolna

  zaprasza na

  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019,

  które odbędzie się 3 września 2018r.  o godzinie 1030

 •         Ostatni dzwonek tego roku szkolnego 2017/2018 zabrzmiał w naszej szkole 22.06.2018r. O godzinie 10:30 spotkaliśmy się, aby zakończyć rok szkolny, otrzymać świadectwa, nagrody i zacząć upragnione wakacje.

        Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 •        18.06.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica, w której uczcziliśmy 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystaść przybyli goście: Wójt Gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk, Starszy wizytator Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Krystyna Kiełczewska-Iwaniuk, rodzice i nauczycziele. W przygotowanie wieczornicy zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, absolwenci, nauczyciel emeryci i rodzice. Zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki patriotyczne opatrzone narracją historyczną. Nie zabrakło podziwu i wzruszeń nad prezentowanymi umiejętnościami.

 • "Bądź dumny! Jesteś Polakiem!"

          10.06.2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym pt. "Polska - moja ojczyzna" zorganizowanym przez agencje szkolno-przedszkolną LUPUS w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz szkoła otrzymała tytuł  "Szkoły Patriotów". Atrakcją dla uczniów była możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii w stroju Powstańca.

 •       07.06.2018r dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w XIV Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie Borkach. Zaprezentowały przedstawienie pod tytułem: "Kapryśna Królewna".  Zadowolone wróciły z  nagrodami.
 • "Hej, hej przygodo, nieznaną drogą, lasem, wodą - otwierasz świata stubarwny kram....."(powtarzamy za słowami piosenki)

    27.05.2018r zaczęła się nasza przygoda, wyjechaliśmy na 4-dniową wycieczkę w góry razem ze Szkołą Podstawową w Antoniach. Daleka podróż, ale nikt nie był zmęczony. Dopisała nam pogoda, więc w pełni wykorzystaliśmy czas. Atrakcji było mnóstwo. Obejrzeliśmy Panoramę Racławicką, zwiedziliśmy Afrykarium i Oceanarium, z 49 piętra oglądaliśmy piękne widoki ze Sky Tower, zwiedziliśmy z przewodnikiem Stare Miasto i zabytki Wrocławia. Odwiedziliśmy też park trampolin Jump World Wrocław i podróżowaliśmy kolejką po Wrocławiu. Mieliśmy też okazję powędrować w góry, weszliśmy z przewodnikiem na Szczeliniec i Błędne Skały. Zwiedziliśmy Polanice Zdrój, gdzie zjeżdżaliśmy na rynnowym torze saneczkowym. Czas szybko minął, 30.05 wróciliśmy do domu.

 • 15.05.2018r  w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie-Borkach  w Międzyszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich zaprezentował się Filip Król z naszego oddziału przedszkolnego. 16.05.2018r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach odbył się Gminny Konkurs Poetycki "Kurpie Zielone w Literaturze". Gadkę kurpiowską zaprezentowały: Maja Skrzecz, Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Angelika Wołosz. I miejsce zajęła Amelia Zabielska z klasy III i 5.06.2018r w Myszyńcu zaprezentowała się  w finale i zdobyła III miejsce.

 •        14.05.2018r na zorganizowanym przez SP Antonie Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej naszą szkołę reprezentowali Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Sandra Sypniewska, Julia Kłos, Karolina Oleszczak i Klaudia Wołosz.Wszyscy pięknie zaśpiewali przygotowane utwory. Jury przysznało w kategorii III klas miejsce pierwsze dla Ameli Zabielskiej, z klas IV miejsce pierwsze dla Sandry Sypniewskiej, z klas V Julia Kłos zajeła III miejsce i z klas VI miejsce III zajęła Karolina Oleszczak.Gratulacje dla wszystkich uczestników.!!!

 •         W ramach integracji międzyszkolnej 8.05.2018r  odwiedzili nas uczniowie szkoły w Zabielu. Spędziliśmy czas na wspólnej zabawie, zorganizowanej przez Mówiący Kij. Zrobiliśmy wspólnego grila. To był miło spędzony czas.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Przystani
  Przystań 33
  07-416 Olszewo-Borki
 • (+48)297604715

Galeria zdjęć