Wtorek 19.06.2018

REALIZOWANE PROJEKTY

"B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony"

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Zdrowo jem, więcej wiem

Odpakowani.pl

Aktualności

•           16.05.2018r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach odbył się Gminny Konkurs Poetycki "Kurpie Zielone w Literaturze". Gadkę kurpiowską zaprezentowały: Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Angelika Wołosz. I miejsce zajęła Amelia Zabielska z klasy III.

•        14.05.2018r na zorganizowanym przez SP Antonie Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej naszą szkołę reprezentowali Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Sandra Sypniewska, Julia Kłos, Karolina Oleszczak i Klaudia Wołosz.Wszyscy pięknie zaśpiewali przygotowane utwory. Jury przysznało w kategorii III klas miejsce pierwsze dla Ameli Zabielskiej, z klas IV miejsce pierwsze dla Sandry Sypniewskiej, z klas V Julia Kłos zajeła III miejsce i z klas VI miejsce III zajęła Karolina Oleszczak.Gratulacje dla wszystkich uczestników.!!!

•         W ramach integracji międzyszkolnej 8.05.2018r  odwiedzili nas uczniowie szkoły w Zabielu. Spędziliśmy czas na wspólnej zabawie, zorganizowanej przez Mówiący Kij. Zrobiliśmy wspólnego grila. To był miło spędzony czas.

•    4.05.2018r uczniowie naszej szkoły wyjechali do stolicy. Głównym celem było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, które zorganizował Pan poseł Arkadiusz Czartoryski. Ponad to wybraliśmy się na seans w kinie 6D i podróż z przewodnikiem kolejką po starym mieście.

•      12.04.2018r. W naszej szkole odbyła się niecodzienna lekacja przeprowadzona przez Grupę Zaelektryzowani pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Uczniowie mogli zobaczyć i przeprowadzić różne ciekawe eksperymenty fizyczne i chemiczne. Pobawili się m.in. helem, propanem, butanem, wodorem i zobaczyli ciekawe zjawiska fizyczne. Chętnie wzieli udział w konkursach z wiedzy i zręcznościowych.

• Szanowni Państwo,
    Z uwagi na zmianę stanu prawnego dotyczącego ochrony praw i wolności osób fizycznych, w szczególności prawa do ochrony danych osobowych i tożsamości, jesteśmy zobowiązani przekazać Państwu informację w zakresie przetwarzania danych osobowych należących do Państwa oraz do dzieci pozostających pod Państwa opieką.
    25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, dalej jako: ogólne rozporządzenie o ochronie danych/RODO/rozporządzenie 2016/679.
    Rozporządzenie 2016/679 jest aktem prawnym, które w sposób kompleksowy reguluje wszelkie kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych. Jednym z wielu obowiązków nałożonych na administratora danych, czyli Szkołę Podstawową z siedzibą w Przystani przy ulicy Przystań 33 jest przekazanie stosownych informacji osobom, których dane dotyczą.
    Zważając na powyższe, informujemy, iż administratorem Państwa danych osobowych oraz danych dzieci pozostających pod Państwa opieką jest Szkoła Podstawowa w Przystani. Zgodnie z zapisami art. 37 ust. 1 lit a rozporządzenia 2016/679 wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: e.halaburda@artaro.pl lub przesyłając korespondencję na adres szkoły z dopiskiem „IOD”. Uwzględniając zapisy art. 28 rozporządzeni

•              21.03.2018 r. Przywitaliśmy wiosnę!!  Było wesoło, smacznie i kolorowo. Uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcami przebrali się w wybrane wcześniej kolory. Niektórzy wcielili się w role nauczycieli i prowadzili zajęcia. Ciekawą atrakcję było przedstawienie przygotowane przez uczniów kl V pt." Demeter i Kora". Dzieci osłodził Samorząd Uczniowski przygotowując ciepłe gofry. Każdy otrzymał słodką nagrodę za przygotowane stroje.

•                      15.03.2018 r. naszą szkołę odwiedził Poseł Czartoryski wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Anetą Larent. dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy się o nowy sprzęt komputerowy do pracowni przedmiotowej.

•           02.03.2018 r. Grupa Artystyczna Rekonstrukto odwiedziła naszą szkołę, aby zaprezentować pokaz historyczny pt." Ku niepodległej". Uczniowie wysłuchali opowieści o tym,  jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Niektórzy mieli okazję wcielić się w historyczne postacie: powstańców, kosynierów i oficerów. Obejrzeliśmy też kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. To była wesoła lekcja historii.

•                   27.02.2018 r. w naszej szkole miały miejsce warsztaty przyrodniczo-ekologiczne zorganizowane przez "Mówiący Kij".Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe wzieli udział w zabawie pt :"Koło Fortuny", w której losowali pytania lub zadania związane z ekologią, przyrodą i ochroną środowiska. Następnie podzieleni na kolorowe drużyny, w trakcie gry dydaktycznej poznali zasady segregacji śmieci.                  -

Aktualności

• Szkoła Podstawowa w Przystani