Piątek 18.01.2019

REALIZOWANE PROJEKTY

"B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony"

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Zdrowo jem, więcej wiem

Odpakowani.pl

Aktualności

• 6.01.2019r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościel w Nowej Wsi przygotowane pod opieką pani Małgorzaty Pyskło jasełka Bożonarodzeniowe. Zaprezentowali ponownie swoje możliwości aktorskie, przedstawiając wydarzenia Biblijne związane z Narodzinami Jezusa.  Całość poprzeplatana pięknymi pastorałkami i kolędami wzruszyła wszystkich oglądających.

• 5 i 6 stycznia w Olszewie-Borkach odbyły się eliminacje do etapu powiatowego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjum. Pierwszego dnia o awans walczyły klasy 6 i młodsi. Z naszej szkoły w tej kategorii I miejsce zajeła Amelia Zabielska, a III Angelika Wołosz, obie awansowały do etapu powiatowego. VI miejsce zdobył Julian Bączek, a VII Bartosz Zyśk. W kategorii klas VII-VIII Klaudia Wołosz uzyskała IV miejsce i kwalifikacje do etapu powiatowego. Gratulacje dla wszystkich i powodzenia w dalszym etapie Powiatowym.

• ZAJĘCIA W NASZEJ SZKOLE PO PRZERWIE ŚWIATECZNEJ

ROZPOCZYNAMY

3.01.2019 r. W CZWARTEK!

• 25.12.2018 r ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez Park Wodny Aquarium na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". Z pośród ponad 260 prac komisja wybrała zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Kilku z naszych uczniów brało udział w konkursie, ale tylko jedna praca została nagrodzona przez komisję konkursową. Była to karta wykonana przez Weronikę Załęską uczennice klasy II. Weronika zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Gratulacje!!!!

• 21.12.2018 r dzień w naszej szkole wyglądał inaczej niż zwykle. Słuchaliśmy kolęd, składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek, a w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie przedstawiając jasełka, przygotowane pod opieką p. Małgorzaty Pyskło. W bardzo interesujący sposób pokazali wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa. Wszystko przy pięknym śpiewie i dźwiękach kolęd. Występy oglądali uczniowie, nauczyciele i zaproszona Rada Rodziców oraz pani Wójt Aneta Larent. Po występach Rada Rodziców, nauczyciele i pracownicy obsługi spotkali się przy świątecznym stole, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie spędzić czas.

• 15.12.2018 r w Goworowie odbył się etap powiatowy drużynowego tenisa stołowego dziewcząt szkół podstawowych klas VI i młodszych. Drużyna dziewcząt (Angelika Wołosz i Amelia Zabielska) zdobyła pierwszy raz w historii naszej szkoły wicemisztrzostwo powiatu zdobywając srebrny medal. Gratulacje dla dziewcząt i powodzenia w dalszych grach.

• 14.12.2018 r odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Gwiazdkowy Anioł", zorganizowanego przez Kultownię OCK. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowało 13 przepięknych aniołów, wykonanych przez uczniów klas II-VIII. Julia Pawlikowska (kl VI) otrzymała wyróżnienie. Tematem konkursu było przedstawienie anioła, którego każdy nosi w sobie, talentu, umiejętności, wewnętrznego dobra, którymi można obdarzyć innych, ja - anioł, czyli Janioł. Zadanie nie było łatwe, ponieważ należało wykonać pracę plastyczną w postaci anioła metodą upcyklingu (wykorzystując surowce wtórne), czyli z rzeczy, które mogą pozornie wydawać się zbędne, ale pod wpływem wyobraźni otrzymują drugie życie i zmieniają się w piękne anioły. Szkolną organizacją konkursu zajmowała się pani Anna Niedźwiedzka.

• 11.12.2018 r odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Urząd Gminy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie-Borkach. Uczniowie naszej szkoły wykonali pięć uroczych Szopek. Jesteśmy dumni z tego, że Julia Pawlikowska (uczennica klasy VI) zdobyła II miejsce, a Konrad Nowacki (uczeń klasy VII) otrzymał wyróżnienie. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Opiekę nad szkolną organizacją konkursu sprawowała pani Anna Niedźwiedzka.

• 08.12.2018 r w Olszewie-Borkach odbył się etap gminny w indywidualnym tenisie stołowym szkół podstawowych. Wśród dziewcząt klas VI i młodszych I miejsce zajęła Angelika Wołosz, a II miejsce Amelia Zabielska kwalifikując się do etapu rejonowego. Wśród chłopców I miejsce dobył Julian Bączek a II miejsce Bartosz Zyśk. Obydwaj zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Z klas VII-VIII IVmiejsce zajęła Klaudia Wołosz i również zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbedzie sięw styczniu.

• Jak w ubiegłym roku nie czekaliśmy na wizytę Świętego Mikołaja  szkole. Wyruszyliśmy w ten wyjątkowy dla dzieci dzień 6.12.2018r na wycieczkę do Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce, aby tam spotkać się z Mikołajem. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Dzieci pod okiem Śnieżynek i Elfa szukały w terenie podków zgubionych przez renifery, piekły świąteczne pierniczki, uczestniczyły w warsztacie wykonywania ozdób choinkowych oraz spotkały się z Mikołajem, aby wręczyć mu wcześniej napisane listy. Zjedliśmy pyszny obiad w restauracji i trzeba było wracać. Czas szybko i przyjemnie minął i już z tęsknotą czekamy na następne MIKOŁAJKI.

Aktualności

• Szkoła Podstawowa w Przystani