Nawigacja

 • REKONSTRUKTO - KU NIEPODLEGŁEJ!

            02.03.2018 r. Grupa Artystyczna Rekonstrukto odwiedziła naszą szkołę, aby zaprezentować pokaz historyczny pt." Ku niepodległej". Uczniowie wysłuchali opowieści o tym,  jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Niektórzy mieli okazję wcielić się w historyczne postacie: powstańców, kosynierów i oficerów. Obejrzeliśmy też kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. To była wesoła lekcja historii.

 • WARSZTATY EKOLOGICZNE

                    27.02.2018 r. w naszej szkole miały miejsce warsztaty przyrodniczo-ekologiczne zorganizowane przez "Mówiący Kij".Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe wzieli udział w zabawie pt :"Koło Fortuny", w której losowali pytania lub zadania związane z ekologią, przyrodą i ochroną środowiska. Następnie podzieleni na kolorowe drużyny, w trakcie gry dydaktycznej poznali zasady segregacji śmieci.                  -

 • ZAKAZANE PIOSENKI

          21.02.2018 roku w siedzibie Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi odbył się V Powiatowy Przegląd Pieśni pt. "Zakazane piosenki" (z okresu okupowanej Warszawy). Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Sypniewska, Amelia Zabielska, Julia Kłos, Karolina Oleszczak. Wyróżnione zostały: Amelia Zabielska kl. III , która zaśpiewała piosenkę "Deszcz jesienny" oraz Julia Kłos kl. IV z piosenką "Pałacyk Michla".

           Laureatów można było usłyszeć ponownie 28.02.2018 o godz. 1700 w Gimnazjum w Nowej Wsi podczas wieczornicy poezji K.K. Baczyńskiego, która została objęta patronatem Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Muzeum Powstania Warszawskiego i Urzędu Gminy Olszewo-Borki.

 • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

             26.01.2018 r. nasi uczniowie podczas ferii zimowych brali udział w indywidualnym tenisie stołowym, zorganizowanym przez Urząd Gminy Olszewo-Borki. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła nasza uczennica z kllasy VII Klaudia Wołosz. Jej siostra Angelika Wołosz z klasy IV zajęła V miejsce w tej samej kategorii. Najmłodszym uczestnikiem wyróżnionym został Julian Bączek uczeń klasy II, który radził sobie bardzo dobrze z uczniami klas. VII. 

 • WYCIECZKA DO ŁOMŻY

  "Świat jest teatrem, aktorami ludzie...."(William Shakespeare).

  25.01.2018 r.( w ferie) nasi uczniowie spróbowali swoich sił w aktorstwie i wiele dowiedzieli się o teatrze - na wycieczce w Łomży uczestniczyli w warsztatach teatralnych organizowanych przez Teatr Lalki i Aktora. Zobaczyli przedstawienie "Pinokio", które poruszyło wielu z nich. Dzieci śmiały się i płakały....Poza tym zwiedziliśmy Radio Nadzieja i ruchomą szopkę u O. Kapucynów.

  Zakończyliśmy wyjazd obiadem w McDonald’s.

 • BAL KARNAWAŁOWY

  12.01.2018 r. zakończyliśmy I sem. nauki, a 13.01.2018 r. przywitaliśmy ferie zabawą choinkową. W tym roku uczniowie bawili się w dwóch grupach wiekowych: młodsi a później starsi. Wspólnie przywitaliśmy Mikołaja. Świetną zabawę urozmaiciły różne konkursy: taneczne i sprawnościowe, w których dzieci zdobyły wiele nagród. Oprawę muzyczną przygotował i poprowadził pan Zbigniew Kaczyński rodzic uczniów.

 • JASEŁKA

  "DO SZOPY HEJ PASTERZE, DO SZOPY BO TAM CUD....".Jak co roku uczniowie naszwej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności teatralne i muzyczne. 11.01.2018 r. wystąpili w jasełkach w szkole. Występ powtórzyli 14.01.2018 r. w kościele w Nowej Wsi. Nad całością czuwała pani Małgorzata Pyskło przy współpracy z rodzicami.

   

 • SZKOLNY KONKURS

  11.01.2018 r. po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs "Kolęd i Pastorałek". Uczestnicy zaprezentowali się w dwóch  kategoriach: 1. Soliści: Julia Pawlikowska - "Gore gwiazda", Łucja Bielacka - "Kto wie czy za rogiem", Piotr Woźniak - "Przybieżeliu do Betlejem", Julian Bączek - "Wśród nocnej ciszy", Karina Ciak - "Dzisiaj w Betlejem", Antonina Bąk - "Do szopy hej pasterze", Amelia Zabielska - "Kolęda Gacka", Sandra Sypniewska - "Mroźna cisza", Julia Kłos - "Aniołek najładniejszy"

  2.Zespoły: Filip Kostrzeba, Maciej Bączek i Julian Bączek - "Dzisiaj w Betlejem", Karolina Oleszczak i Julia Kłos - "Jezus malusieńki", Łucja Bielacka i Julia Pawlikowska - "W żłobie leży".

  Uczestnicy śpiewali do mikrofonów z podkładem muzycznym lub żywym akompaniamentem instumentów.

  Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych: z kl. II-III: Karina Ciak i Amelia Zabielska I miejsce, Antonina Bąk i Piotr Woźniak II miejsce, Julian Bączek III miejsce; z klas IV-VI: Sandra Sypniewska I miejsce, Julia Kłos II miejsce, Julia Pawlikowska i Łucja Bielacka III miejsce. Z zespołów: Karolina Oleszcak i Julia Kłos I miejsce, Łucja Bielacka i Julia Pawlikowska II miejsce, Filip Kostrzeba, Julian Bączek i Maciej Bączek III miejsce.

  Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

  Organizatorem była pani Agnieszka Budziszewska.

 • WYCIECZKA DO DZBENINA

  4 grudnia - WYCIECZKA DO DZBENINA -  a tam....same atrakcje....!!!!

  Aby dostać się do Groty Świętego Mikołaja musieliśmy w zabawie w podchody odnaleźć "bilety wstępu" i przedmioty zagubione przez  Mikołaja. Następnie Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i przy dzwiękach kolęd i dzwoneczków odjechał saniami....

  Po poczęstunku dzieci miło spędziły czas na warsztatach, gdzie mogły wykonać ozdoby świąteczne różnymi technikami.

 • BIEGI MIKOŁAJKOWE

  3 grudnia 2017r. w Ostrołęce odbyły się biegi Mikołajkowe, którym towarzyszyły biegi małych krasnali. Wśród uczestników biegów Krasnali wzięły udział również dzieci z oddziału przedszkolnego w Przystani. Każdy mały Krasnal otrzymał czapkę Mikołaja a na mecie udekorowany został medalem i słodkim upominkiem. 

 • ANDRZEJKOWE ZABAWY

  29 października 2017r. w naszej szkole odbyły się wróżby andrzejkowe. Było dużo zabawy, radości oraz uśmiechu. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

 • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Przystani odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dnia 16.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Przystani odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 • PASOWANIE NA UCZNIÓW

  16 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

 • ZAWODY SPORTOWE

  17 września w Nowej Wsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przystani, brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawodnicy walczyli bardzo dzielnie, za co należą im się szczególne gratulacje. Dziewczęta zajęły trzecie a chłopcy czwarte miejsce.

 • ZAWODY SPORTOWE

  10 września w Przystani odbył się IV Bieg MP3 Przystań organizowany przez Urząd Gminy Olszewo-Borki. Szkołę Podstawową w Przystani reprezentowało 10 uczniów. Najlepiej zaprezentowali się Król Miłosz zajmując drugie miejsce oraz Woźniak Piotr trzecie miejsce. Czołowe miejsca zajęli również Nowacki Konrad i Szczygieł Kacper. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział i życzymy powodzenia w finałach powiatowych, które odbędą się 30 września w Ostrołęce.

 • OGŁOSZENIA

  Zebranie z rodzicami dzieci 3 i 4-letnich odbędzie się 19 września (wtorek) o godzinie 930 .

  Zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VII odbędzie się 25 września ( poniedziałek) o godzinie 1530 .

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  4 WRZEŚNIA O GODZINIE 1030 ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 10:30.

  Nabór do oddziału przedszkolnego 3 i 4-latków odbędzie się pod koniec września 2017r.

 • PODRĘCZNIKI DO NAUKI RELIGII

  KLASY I-III 

  - Kl. I SP AZ-11-01/12-KI-1/12 , Żyjemy w Bożym świecie , red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność, Kielce

  - Kl. II SP AZ-12-01/12-KI-3/12 , Idziemy do Jezusa , red. J. Czerkawski, E. Kondrak, Jedność, Kielce

  - Kl. III SP AZ-13-01/12-KI-4/13 , Jezus jest z nami , red. J. Czerkawski, E. Kondrak, Jedność, Kielce

  KLASY IV-VII

  - Kl. IV SP AZ-21-02/12-KI-1/12 , Miejsca pełne BOGActw , autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, Jedność, Kielce

  - Kl. V SP AZ-22-02/12-KI-1/13 , Spotkania uBOGAcające , autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Jedność, Kielce

  - Kl. VI SP AZ-23-02/12-KI-3/14 ,Tajemnice BOGAtego życia , ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Jedność, Kielce

  - Kl. VII (była I gimnazjum), Błogosławieni, którzy szukają Jezusa , AZ-31-01/13-KI-3/13 ,autorzy: ks. K. Mielnicki,E. Kondrak,E.  Parszewska

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Przystani
  Przystań 33
  07-416 Olszewo-Borki
 • (+48)297604715

Galeria zdjęć