Nawigacja

 • JASEŁKA

  "DO SZOPY HEJ PASTERZE, DO SZOPY BO TAM CUD....".Jak co roku uczniowie naszwej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności teatralne i muzyczne. 11.01.2018 r. wystąpili w jasełkach w szkole. Występ powtórzyli 14.01.2018 r. w kościele w Nowej Wsi. Nad całością czuwała pani Małgorzata Pyskło przy współpracy z rodzicami.

   

 • SZKOLNY KONKURS

  11.01.2018 r. po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs "Kolęd i Pastorałek". Uczestnicy zaprezentowali się w dwóch  kategoriach: 1. Soliści: Julia Pawlikowska - "Gore gwiazda", Łucja Bielacka - "Kto wie czy za rogiem", Piotr Woźniak - "Przybieżeliu do Betlejem", Julian Bączek - "Wśród nocnej ciszy", Karina Ciak - "Dzisiaj w Betlejem", Antonina Bąk - "Do szopy hej pasterze", Amelia Zabielska - "Kolęda Gacka", Sandra Sypniewska - "Mroźna cisza", Julia Kłos - "Aniołek najładniejszy"

  2.Zespoły: Filip Kostrzeba, Maciej Bączek i Julian Bączek - "Dzisiaj w Betlejem", Karolina Oleszczak i Julia Kłos - "Jezus malusieńki", Łucja Bielacka i Julia Pawlikowska - "W żłobie leży".

  Uczestnicy śpiewali do mikrofonów z podkładem muzycznym lub żywym akompaniamentem instumentów.

  Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych: z kl. II-III: Karina Ciak i Amelia Zabielska I miejsce, Antonina Bąk i Piotr Woźniak II miejsce, Julian Bączek III miejsce; z klas IV-VI: Sandra Sypniewska I miejsce, Julia Kłos II miejsce, Julia Pawlikowska i Łucja Bielacka III miejsce. Z zespołów: Karolina Oleszcak i Julia Kłos I miejsce, Łucja Bielacka i Julia Pawlikowska II miejsce, Filip Kostrzeba, Julian Bączek i Maciej Bączek III miejsce.

  Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

  Organizatorem była pani Agnieszka Budziszewska.

 • WYCIECZKA DO DZBENINA

  4 grudnia - WYCIECZKA DO DZBENINA -  a tam....same atrakcje....!!!!

  Aby dostać się do Groty Świętego Mikołaja musieliśmy w zabawie w podchody odnaleźć "bilety wstępu" i przedmioty zagubione przez  Mikołaja. Następnie Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i przy dzwiękach kolęd i dzwoneczków odjechał saniami....

  Po poczęstunku dzieci miło spędziły czas na warsztatach, gdzie mogły wykonać ozdoby świąteczne różnymi technikami.

 • BIEGI MIKOŁAJKOWE

  3 grudnia 2017r. w Ostrołęce odbyły się biegi Mikołajkowe, którym towarzyszyły biegi małych krasnali. Wśród uczestników biegów Krasnali wzięły udział również dzieci z oddziału przedszkolnego w Przystani. Każdy mały Krasnal otrzymał czapkę Mikołaja a na mecie udekorowany został medalem i słodkim upominkiem. 

 • ANDRZEJKOWE ZABAWY

  29 października 2017r. w naszej szkole odbyły się wróżby andrzejkowe. Było dużo zabawy, radości oraz uśmiechu. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

 • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Przystani odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dnia 16.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Przystani odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 • PASOWANIE NA UCZNIÓW

  16 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

 • ZAWODY SPORTOWE

  17 września w Nowej Wsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przystani, brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawodnicy walczyli bardzo dzielnie, za co należą im się szczególne gratulacje. Dziewczęta zajęły trzecie a chłopcy czwarte miejsce.

 • ZAWODY SPORTOWE

  10 września w Przystani odbył się IV Bieg MP3 Przystań organizowany przez Urząd Gminy Olszewo-Borki. Szkołę Podstawową w Przystani reprezentowało 10 uczniów. Najlepiej zaprezentowali się Król Miłosz zajmując drugie miejsce oraz Woźniak Piotr trzecie miejsce. Czołowe miejsca zajęli również Nowacki Konrad i Szczygieł Kacper. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział i życzymy powodzenia w finałach powiatowych, które odbędą się 30 września w Ostrołęce.

 • OGŁOSZENIA

  Zebranie z rodzicami dzieci 3 i 4-letnich odbędzie się 19 września (wtorek) o godzinie 930 .

  Zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VII odbędzie się 25 września ( poniedziałek) o godzinie 1530 .

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  4 WRZEŚNIA O GODZINIE 1030 ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 10:30.

  Nabór do oddziału przedszkolnego 3 i 4-latków odbędzie się pod koniec września 2017r.

 • PODRĘCZNIKI DO NAUKI RELIGII

  KLASY I-III 

  - Kl. I SP AZ-11-01/12-KI-1/12 , Żyjemy w Bożym świecie , red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność, Kielce

  - Kl. II SP AZ-12-01/12-KI-3/12 , Idziemy do Jezusa , red. J. Czerkawski, E. Kondrak, Jedność, Kielce

  - Kl. III SP AZ-13-01/12-KI-4/13 , Jezus jest z nami , red. J. Czerkawski, E. Kondrak, Jedność, Kielce

  KLASY IV-VII

  - Kl. IV SP AZ-21-02/12-KI-1/12 , Miejsca pełne BOGActw , autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, Jedność, Kielce

  - Kl. V SP AZ-22-02/12-KI-1/13 , Spotkania uBOGAcające , autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Jedność, Kielce

  - Kl. VI SP AZ-23-02/12-KI-3/14 ,Tajemnice BOGAtego życia , ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska, Jedność, Kielce

  - Kl. VII (była I gimnazjum), Błogosławieni, którzy szukają Jezusa , AZ-31-01/13-KI-3/13 ,autorzy: ks. K. Mielnicki,E. Kondrak,E.  Parszewska

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  Dnia 23 czerwca 2017r. uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Wszyscy żegnali się w dobrych nastrojach i życzyli sobie miłych wakacji.

 • KURPIE ZIELONE W LITERATURZE

  19 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. W. Broniewskiego w Olszewie-Borkach odbyły się eliminacje gminne XXXIV Konkursu Recytatorskiego " Kurpie Zielone w Literaturze". W kategorii wiersz o ziemi kurpiowskiej uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca:

  II miejsce- Amelia Zabielska

  III miejsce- Sandra Sypniewska

  wyróżnienie- Karolina Oleszczak, Julia Pawlikowska, Klaudia Wołosz

 • JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ NARODÓW

  Uczennica klasy VI Klaudia Wołosz zajęła III miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym pt.:  " Święty Jan Paweł II- Ojciec wszystkich narodów". Klaudia zakwalifikowałasię do II etapu konkursu. Wspierała ją opiekunka pani Anna Niedźwiecka.

 • KONKURS PLASTYCZNY

  8 maja odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego " Miejsce urodzenia". Aleksander Kłos ( kl. I) zajął II miejsce. Olek tworzył pod opieką pani Anny Niedźwieckiej. 

 • PALMA WIELKANOCNA

  6 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu na Palmę Wielkanocną. 

  Nasi uczniowie zajęli:

  - I miejsce- oddział przedszkolny, kl."0"

  - II miejsce Bartosz Zyśk- kl.I

  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

 • TEATRZYK

  30 marca 2017r. Szkołę Podstawową w Przystani odwiedzili aktorzy z teatru objazdowego "Smyk" z Białegostoku, by zaprezentować przedstawienie " Magiczna książka Ady". Przedstawiona historia miała na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Przystani
  Przystań 33
  07-416 Olszewo-Borki
 • (+48)297604715

Galeria zdjęć