Nawigacja

 • KÓŁKO FILMOWO-TEATRALNE

  "Film, który da się opowiedzieć, to nie jest dobry film...."

  (Michelangelo Antonioni)

  11.10.2018r. rozpoczęło działalność szkolne kółko filmowo-teratralne prowadzone przez panią Monikę Zabielską. Ze względu na duże zainteresowanie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe kl. IV-VI i VII-VIII. Młodsza grupa w ramach pierwszych zajęć wyjechała do kina na animację o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania  pod tytułem "Mała Stopa". Starsza grupa w ramach kółka zdecydowała się na wyjazdy na DKF  na filmowe poniedziałki. Pierwszy wyjazd połączony z inauguracją rozpoczęcia nowego sezonu działalności DKF był  15.10.2018r. Obejrzeliśmy dokument francuski o ludziach z peryferii Francji wyreżyserowany przez Agnes Verde.

 • PLANETARIUM

  8.10.2018r uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pokazy astronomiczne w profesjonalnym, przenośnym planetarium. Wykorzystanie tego narzędzie dydaktycznego pozwoliło na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie. Pokaz przybliżał zagadnienia z podstawy programowej z zakresu wiedzy o środowisku, geografii, astronomii i fizyki.

 • KONIEC WAKACJI!!! ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY.

  Społeczność szkolna

  zaprasza na

  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019,

  które odbędzie się 3 września 2018r.  o godzinie 1030

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

          Ostatni dzwonek tego roku szkolnego 2017/2018 zabrzmiał w naszej szkole 22.06.2018r. O godzinie 10:30 spotkaliśmy się, aby zakończyć rok szkolny, otrzymać świadectwa, nagrody i zacząć upragnione wakacje.

        Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 • JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY ŻYJEMY!!!!!!

         18.06.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica, w której uczcziliśmy 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystaść przybyli goście: Wójt Gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk, Starszy wizytator Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Krystyna Kiełczewska-Iwaniuk, rodzice i nauczycziele. W przygotowanie wieczornicy zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, absolwenci, nauczyciel emeryci i rodzice. Zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki patriotyczne opatrzone narracją historyczną. Nie zabrakło podziwu i wzruszeń nad prezentowanymi umiejętnościami.

 • Nasz szkoła - Szkoła Patriotów!!!!

  "Bądź dumny! Jesteś Polakiem!"

          10.06.2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym pt. "Polska - moja ojczyzna" zorganizowanym przez agencje szkolno-przedszkolną LUPUS w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz szkoła otrzymała tytuł  "Szkoły Patriotów". Atrakcją dla uczniów była możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii w stroju Powstańca.

 • "Witajcie w naszej bajce - Bajki z morałem" - Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

        07.06.2018r dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w XIV Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie Borkach. Zaprezentowały przedstawienie pod tytułem: "Kapryśna Królewna". 
  Zadowolone wróciły z  nagrodami.
 • Wycieczka Wrocław -Góry Stołowe

  "Hej, hej przygodo, nieznaną drogą, lasem, wodą - otwierasz świata stubarwny kram....."(powtarzamy za słowami piosenki)

              27.05.2018r zaczęła się nasza przygoda, wyjechaliśmy na 4-dniową wycieczkę w góry razem ze Szkołą Podstawową w Antoniach. Daleka podróż, ale nikt nie był zmęczony. Dopisała nam pogoda, więc w pełni wykorzystaliśmy czas. Atrakcji było mnóstwo. Obejrzeliśmy Panoramę Racławicką, zwiedziliśmy Afrykarium i Oceanarium, z 49 piętra oglądaliśmy piękne widoki ze Sky Tower, zwiedziliśmy z przewodnikiem Stare Miasto i zabytki Wrocławia. Odwiedziliśmy też park trampolin Jump World Wrocław i podróżowaliśmy kolejką po Wrocławiu. Mieliśmy też okazję powędrować w góry, weszliśmy z przewodnikiem na Szczeliniec i Błędne Skały. Zwiedziliśmy Polanice Zdrój, gdzie zjeżdżaliśmy na rynnowym torze saneczkowym. Czas szybko minął, 30.05 wróciliśmy do domu.

 • MÓWIMY PO KURPIOWSKU!!!!

             15.05.2018r  w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie-Borkach  w Międzyszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich zaprezentował się Filip Król z naszego oddziału przedszkolnego. 16.05.2018r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach odbył się Gminny Konkurs Poetycki "Kurpie Zielone w Literaturze". Gadkę kurpiowską zaprezentowały: Maja Skrzecz, Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Angelika Wołosz. I miejsce zajęła Amelia Zabielska z klasy III i 5.06.2018r w Myszyńcu zaprezentowała się  w finale i zdobyła III miejsce.

 • GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

                   14.05.2018r na zorganizowanym przez SP Antonie Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej naszą szkołę reprezentowali Antonina Bąk, Amelia Zabielska, Sandra Sypniewska, Julia Kłos, Karolina Oleszczak i Klaudia Wołosz.Wszyscy pięknie zaśpiewali przygotowane utwory. Jury przysznało w kategorii III klas miejsce pierwsze dla Ameli Zabielskiej, z klas IV miejsce pierwsze dla Sandry Sypniewskiej, z klas V Julia Kłos zajeła III miejsce i z klas VI miejsce III zajęła Karolina Oleszczak.Gratulacje dla wszystkich uczestników.!!!

 • PIKNIK

          W ramach integracji międzyszkolnej 8.05.2018r  odwiedzili nas uczniowie szkoły w Zabielu. Spędziliśmy czas na wspólnej zabawie, zorganizowanej przez Mówiący Kij. Zrobiliśmy wspólnego grila. To był miło spędzony czas.

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY

               4.05.2018r uczniowie naszej szkoły wyjechali do stolicy. Głównym celem było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, które zorganizował Pan poseł Arkadiusz Czartoryski. Ponad to wybraliśmy się na seans w kinie 6D i podróż z przewodnikiem kolejką po starym mieście.

 • ZAELEKTRYZOWANI

                 12.04.2018r. W naszej szkole odbyła się niecodzienna lekacja przeprowadzona przez Grupę Zaelektryzowani pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Uczniowie mogli zobaczyć i przeprowadzić różne ciekawe eksperymenty fizyczne i chemiczne. Pobawili się m.in. helem, propanem, butanem, wodorem i zobaczyli ciekawe zjawiska fizyczne. Chętnie wzieli udział w konkursach z wiedzy i zręcznościowych.

 • Ogłoszenie

  Szanowni Państwo,
  Z uwagi na zmianę stanu prawnego dotyczącego ochrony praw i wolności osób fizycznych, w szczególności prawa do ochrony danych osobowych i tożsamości, jesteśmy zobowiązani przekazać Państwu informację w zakresie przetwarzania danych osobowych należących do Państwa oraz do dzieci pozostających pod Państwa opieką.
  25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, dalej jako: ogólne rozporządzenie o ochronie danych/RODO/rozporządzenie 2016/679.
  Rozporządzenie 2016/679 jest aktem prawnym, które w sposób kompleksowy reguluje wszelkie kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych. Jednym z wielu obowiązków nałożonych na administratora danych, czyli Szkołę Podstawową z siedzibą w Przystani przy ulicy Przystań 33 jest przekazanie stosownych informacji osobom, których dane dotyczą.
  Zważając na powyższe, informujemy, iż administratorem Państwa danych osobowych oraz danych dzieci pozostających pod Państwa opieką jest Szkoła Podstawowa w Przystani. Zgodnie z zapisami art. 37 ust. 1 lit a rozporządzenia 2016/679 wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: e.halaburda@artaro.pl lub przesyłając korespondencję na adres szkoły z dopiskiem „IOD”. Uwzględniając zapisy art. 28 rozporządzenia 2016/676 możemy powierzyć przetwarzanie danych osobowych podmiotom realizującym usługi, które są niezbędne do bieżącego funkcjonowania szkoły. Dane osobowe powierzamy do przetwarzania m.in.: dostawcom elektronicznych narzędzi wspomagających proces edukacji, dostawcom zapewniającym wsparcie informatyczne, czy dostawcy usług hostingowych. W uzasadnionych przypadkach odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty oraz organy, którym jesteśmy zobowiązani udostępnić dane osobowe na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
  Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką nie są przekazywane do państw trzecich. Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką przetwarzamy na podstawie przepisów prawa regulujących system oświaty i ich podanie jest obowiązkowe w zakresie w jakim realizujemy nałożone na nas obowiązki prawne. W uzasadnionych przypadkach, przetwarzanie Państwa danych osobowych oraz danych osobowych dzieci pozostających pod Państwa opieką może wymagać wyrażenia zgody (np. przetwarzanie wizerunku Państwa dzieci, czy też w zakresie działalności dodatkowej, innej niż statutowa, realizowanej przez szkołę).
  Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych osobowych oraz danych dzieci pozostających pod Państwa opieką, ich sprostowania, przeniesienia, ograniczenia przetwarzania i usunięcia danych, w zależności od tego, co jest podstawą przetwarzania tychże danych osobowych. Nadto, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w przypadku, kiedy będziemy przetwarzać dane na podstawie Państwa zgody. Przysługuje Państwu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego     w zakresie przetwarzania danych osobowych – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, jak również nie będą podlegać profilowaniu.
  Okres przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dzieci pozostających pod Państwa opieką uzależniony jest od obowiązujących przepisów prawa, w oparciu o które realizujemy nasze obowiązki. W przypadku przetwarzania danych osobowych       na podstawie zgody, okres ten, jeżeli nie wynika z obowiązujących przepisów prawa, ustalany jest przez nas, w zależności od faktycznych potrzeb. Długość tego okresu każdorazowo zostanie podana do Państwa wiadomości.
  Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.
   

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

               21.03.2018 r. Przywitaliśmy wiosnę!!  Było wesoło, smacznie i kolorowo. Uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcami przebrali się w wybrane wcześniej kolory. Niektórzy wcielili się w role nauczycieli i prowadzili zajęcia. Ciekawą atrakcję było przedstawienie przygotowane przez uczniów kl V pt." Demeter i Kora". Dzieci osłodził Samorząd Uczniowski przygotowując ciepłe gofry. Każdy otrzymał słodką nagrodę za przygotowane stroje.

 • ODWIEDZINY POSŁA

                       15.03.2018 r. naszą szkołę odwiedził Poseł Czartoryski wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Anetą Larent. dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy się o nowy sprzęt komputerowy do pracowni przedmiotowej.

 • REKONSTRUKTO - KU NIEPODLEGŁEJ!

            02.03.2018 r. Grupa Artystyczna Rekonstrukto odwiedziła naszą szkołę, aby zaprezentować pokaz historyczny pt." Ku niepodległej". Uczniowie wysłuchali opowieści o tym,  jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Niektórzy mieli okazję wcielić się w historyczne postacie: powstańców, kosynierów i oficerów. Obejrzeliśmy też kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. To była wesoła lekcja historii.

 • WARSZTATY EKOLOGICZNE

                    27.02.2018 r. w naszej szkole miały miejsce warsztaty przyrodniczo-ekologiczne zorganizowane przez "Mówiący Kij".Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe wzieli udział w zabawie pt :"Koło Fortuny", w której losowali pytania lub zadania związane z ekologią, przyrodą i ochroną środowiska. Następnie podzieleni na kolorowe drużyny, w trakcie gry dydaktycznej poznali zasady segregacji śmieci.                  -

 • ZAKAZANE PIOSENKI

          21.02.2018 roku w siedzibie Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi odbył się V Powiatowy Przegląd Pieśni pt. "Zakazane piosenki" (z okresu okupowanej Warszawy). Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Sypniewska, Amelia Zabielska, Julia Kłos, Karolina Oleszczak. Wyróżnione zostały: Amelia Zabielska kl. III , która zaśpiewała piosenkę "Deszcz jesienny" oraz Julia Kłos kl. IV z piosenką "Pałacyk Michla".

           Laureatów można było usłyszeć ponownie 28.02.2018 o godz. 1700 w Gimnazjum w Nowej Wsi podczas wieczornicy poezji K.K. Baczyńskiego, która została objęta patronatem Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Muzeum Powstania Warszawskiego i Urzędu Gminy Olszewo-Borki.

 • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

             26.01.2018 r. nasi uczniowie podczas ferii zimowych brali udział w indywidualnym tenisie stołowym, zorganizowanym przez Urząd Gminy Olszewo-Borki. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła nasza uczennica z kllasy VII Klaudia Wołosz. Jej siostra Angelika Wołosz z klasy IV zajęła V miejsce w tej samej kategorii. Najmłodszym uczestnikiem wyróżnionym został Julian Bączek uczeń klasy II, który radził sobie bardzo dobrze z uczniami klas. VII. 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Przystani
  Przystań 33
  07-416 Olszewo-Borki
 • (+48)297604715

Galeria zdjęć