Nawigacja

 • JASEŁKA

  6.01.2019r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościel w Nowej Wsi przygotowane pod opieką pani Małgorzaty Pyskło jasełka Bożonarodzeniowe. Zaprezentowali ponownie swoje możliwości aktorskie, przedstawiając wydarzenia Biblijne związane z Narodzinami Jezusa.  Całość poprzeplatana pięknymi pastorałkami i kolędami wzruszyła wszystkich oglądających.

 • ELIMINACJE DO ETAPU POWIATOWEGO W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

  5 i 6 stycznia w Olszewie-Borkach odbyły się eliminacje do etapu powiatowego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjum. Pierwszego dnia o awans walczyły klasy 6 i młodsi. Z naszej szkoły w tej kategorii I miejsce zajeła Amelia Zabielska, a III Angelika Wołosz, obie awansowały do etapu powiatowego. VI miejsce zdobył Julian Bączek, a VII Bartosz Zyśk. W kategorii klas VII-VIII Klaudia Wołosz uzyskała IV miejsce i kwalifikacje do etapu powiatowego. Gratulacje dla wszystkich i powodzenia w dalszym etapie Powiatowym.

 • PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  ZAJĘCIA W NASZEJ SZKOLE PO PRZERWIE ŚWIATECZNEJ

  ROZPOCZYNAMY

  3.01.2019 r. W CZWARTEK!

 • KARTKA BOŻONARODZENIOWA

  25.12.2018 r ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez Park Wodny Aquarium na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". Z pośród ponad 260 prac komisja wybrała zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Kilku z naszych uczniów brało udział w konkursie, ale tylko jedna praca została nagrodzona przez komisję konkursową. Była to karta wykonana przez Weronikę Załęską uczennice klasy II. Weronika zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Gratulacje!!!!

 • WIGILIA SZKOLNA

  21.12.2018 r dzień w naszej szkole wyglądał inaczej niż zwykle. Słuchaliśmy kolęd, składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek, a w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie przedstawiając jasełka, przygotowane pod opieką p. Małgorzaty Pyskło. W bardzo interesujący sposób pokazali wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa. Wszystko przy pięknym śpiewie i dźwiękach kolęd. Występy oglądali uczniowie, nauczyciele i zaproszona Rada Rodziców oraz pani Wójt Aneta Larent. Po występach Rada Rodziców, nauczyciele i pracownicy obsługi spotkali się przy świątecznym stole, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie spędzić czas.

 • ETAP POWIATOWY DRUŻYNOWEGO TENISA STOŁOWEGO

  15.12.2018 r w Goworowie odbył się etap powiatowy drużynowego tenisa stołowego dziewcząt szkół podstawowych klas VI i młodszych. Drużyna dziewcząt (Angelika Wołosz i Amelia Zabielska) zdobyła pierwszy raz w historii naszej szkoły wicemisztrzostwo powiatu zdobywając srebrny medal. Gratulacje dla dziewcząt i powodzenia w dalszych grach.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "GWIAZDKOWY ANIOŁ"

  14.12.2018 r odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Gwiazdkowy Anioł", zorganizowanego przez Kultownię OCK. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowało 13 przepięknych aniołów, wykonanych przez uczniów klas II-VIII. Julia Pawlikowska (kl VI) otrzymała wyróżnienie. Tematem konkursu było przedstawienie anioła, którego każdy nosi w sobie, talentu, umiejętności, wewnętrznego dobra, którymi można obdarzyć innych, ja - anioł, czyli Janioł. Zadanie nie było łatwe, ponieważ należało wykonać pracę plastyczną w postaci anioła metodą upcyklingu (wykorzystując surowce wtórne), czyli z rzeczy, które mogą pozornie wydawać się zbędne, ale pod wpływem wyobraźni otrzymują drugie życie i zmieniają się w piękne anioły. Szkolną organizacją konkursu zajmowała się pani Anna Niedźwiedzka.

 • GMINNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  11.12.2018 r odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Urząd Gminy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie-Borkach. Uczniowie naszej szkoły wykonali pięć uroczych Szopek. Jesteśmy dumni z tego, że Julia Pawlikowska (uczennica klasy VI) zdobyła II miejsce, a Konrad Nowacki (uczeń klasy VII) otrzymał wyróżnienie. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Opiekę nad szkolną organizacją konkursu sprawowała pani Anna Niedźwiedzka.

 • TENIS STOŁOWY

  08.12.2018 r w Olszewie-Borkach odbył się etap gminny w indywidualnym tenisie stołowym szkół podstawowych. Wśród dziewcząt klas VI i młodszych I miejsce zajęła Angelika Wołosz, a II miejsce Amelia Zabielska kwalifikując się do etapu rejonowego. Wśród chłopców I miejsce dobył Julian Bączek a II miejsce Bartosz Zyśk. Obydwaj zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Z klas VII-VIII IVmiejsce zajęła Klaudia Wołosz i również zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbedzie sięw styczniu.

 • MIKOŁAJKI

  Jak w ubiegłym roku nie czekaliśmy na wizytę Świętego Mikołaja  szkole. Wyruszyliśmy w ten wyjątkowy dla dzieci dzień 6.12.2018r na wycieczkę do Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce, aby tam spotkać się z Mikołajem. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Dzieci pod okiem Śnieżynek i Elfa szukały w terenie podków zgubionych przez renifery, piekły świąteczne pierniczki, uczestniczyły w warsztacie wykonywania ozdób choinkowych oraz spotkały się z Mikołajem, aby wręczyć mu wcześniej napisane listy. Zjedliśmy pyszny obiad w restauracji i trzeba było wracać. Czas szybko i przyjemnie minął i już z tęsknotą czekamy na następne MIKOŁAJKI.

 • ZACZNIJMY OD BACHA.....

  "Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie......."

  30.11.2018r starsza grupa kółka filmowo-teatralnego miała okazję uczestniczyć w koncercie piosenek Zbigniewa Wodeckiego pt. "Zacznijmy od Bacha...." organizowanym przez ostrołęcki Klub Oczko. Artystki Studia Piosenki zmierzyły się z utworami tego wszechstronnego muzyka, kompozytora i wybitnego wokalist, którego wszystkie piosenki stawały się przebojami. Nie zabrakło pianina i skrzypiec.....a także łez wzruszenia na niektórych twarzach.......

 • ANDRZEJKI SZKOLNE

  29.11.2018r uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Poza świetną zabawą, mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość, korzystając z usług wróżek - uczniów najstarszych klas. Każdy miał okazję wziąść udział w specjalnych zabawach andrzejkowych.

 • KONKURS POETYCKI - ZIEMIA KURPIOWSKA

  Poeci są wśród nas....

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka organizowała konkurs poetycki dla uczniów klas VII-VIII. Z naszej szkoły wiersze złożyli Klaudia Wołosz, Patrycja Nowacka i Konrad Nowacki. 26.11.2018r na uroczyste ogłoszenie wyników i wreczenie nagród została zaproszona Patrycja Nowacka, która jako jedyna z gminy Olszewo-Borki została wyróżniona przez komisję oceniającą. Wiersz Patrycji został opublikowany w zbiorku "Kurpie Zielone w Literaturze", dostępnym w naszej szkole lub w Bibliotece Miejskiej w Ostrołęce - zachęcamy do lektury.

 • TENIS STOŁOWY - POKAZALIŚMY CO POTRAFIMY!!!

  24.11.2018r w Obierwi dziewczęta szkół podstawowych walczyły o awans do Etapu Powiatowego, który odbedzie się 15.12.2018r w Goworowie. Nasze dziewczęta nie miały sobie równych wygrywając turniej drużynowego tenisa stołowego. Gratulacje dla Amelii Zabielskiej i Angeliki Wołosz. Chłopcy zajeli 3 miejsce. Gratulacje za wspaniałą walkę!

 • KONKURS PLASTYCZNY "NASZA NIEPODLEGŁA

  We wrześniu uczniowie naszej szkoły złożyli prace plastyczne na konkurs "Nasza Niepodległa" organizowany przez Społeczny Komitet Narodowych Obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  i ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Konkurs rozstrzygnięto 24.09.2018r. Uczniowie razem z opiekunem panią Marzeną Parzych zostali zaproszeni na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród 09.11.2018r. Julia Pawlikowska zdobyła II miejsce, a Konrad Nowacki I miejsce. Już zazdrościmy Konradowi, który oprócz nagród rzeczowych wygrał zwiedzanie Ostrołęki z lotu ptaka.....

 • 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

  "Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy......"

  11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

  9.11.2018 r obchodziliśmy  w naszej szkole Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości, o tyle szeczególne w tym roku, że to 100 rocznica. Obchody rozpoczęliśmy o 11:11 wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Nastepnie obejrzeliśmy film historyczny o długiej i trudnej drodze naszego kraju do wolności i wysłuchaliśmy patriotycznych pieśni i wierszy w wykonaniu uczniów.

 • Powiatowy Konkurs Historyczny"

  6.11.2018r. w Gimnazjum w Olszewie-Borkach odbył się powiatowy Konkurs Historyczny "Niepodległa Wczoraj i Dziś". Z naszej szkoły udział wzieli: w zakresie tematycznym dla kl. IV-V - Amelia Zabielska i Angelika Wołosz; w zakresie dla klas VI-VII - Konrad Nowacki i Julia Pawlikowska oraz w zakresie dla kl.VIII i III gimnazjium - Klaudia Wołosz

  Angelika Wołosz i Julia Pawlikowska zdobyły drugie miejsca. Gratulujemy!!

 • "Niepodległa Wczoraj i Dziś" - przegląd Pieśni Patriotycznej

  5.11.2018r. w Gminnej Bibliotece w Olszewie-Borkach odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej pod hasłem "Niepodległa Wczoraj i Dziś" związany z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą szkołę reprezentowały: Julka Kłos, Sandra sypniewska i Amelia Zabielska.

 • "Kurpie Zielone w Literaturze"

  29.10.2018r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na Gminnym XXXV Konkursie Recytatorskim "Kurpie Zielone w Literaturze" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę w Olszewie-Borkach. W konkursie brało udział 50 uczestników, z których wyłoniono najlepszych.  Z naszej szkoły Sandra Sypniewska  zdobyła drugie miejsce i Angelika Wołosz trzecie miejsce. Obie uczennice klasy V zaprezentowały się w kategorii wiersz o Ziemi Kurpiowskiej. Gratulujemy!!!!

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

  Dzień 15.10.2018 r był szczególnym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy święto oświaty i szkolnictwa oraz przyjeliśmy uczniów klasy I do społeczności szkolnej. Z tej okazji odbyła się akademia, w której uczniowie podziękowali nauczycielom za pracę i wkład w ich edukację i rozwój. Zaprezentowali wiersze podkreślające rolę wszystkich pracowników szkoły, po czym każdy otrzymał drobny upominek związany z wykonywanymi zadaniami w szkole. Uczniowie klas I przygotowali dla rodziców, nauczycieli i starszych kolegów krótki występ, po którym uroczyście złożyli ślubowanie pierwszoklasisty. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Przystani
  Przystań 33
  07-416 Olszewo-Borki
 • (+48)297604715

Galeria zdjęć